Lietuvoje svajonė gauti vairuotojo pažymėjimą kartais priveda prie desperatiškų ir neteisėtų veiksmų. Du pastarojo meto atvejai Mažeikiuose atskleidė nerimą keliančią tendenciją – vairuotojai, neišlaikę praktinio vairavimo egzaminų, bando papirkti egzaminuotojus. Teismas jau priėmė galutinius sprendimus abiejose bylose, atskleidžiančius skaudžias tokių veiksmų pasekmes.
150 eurų kyšis už vairuotojo pažymėjimą
Pirmasis atvejis susijęs su 62 metų Pakruojo rajono gyventoju. Praėjusių metų lapkričio 13 d. Mažeikiuose jis neišlaikė praktinio vairavimo egzamino. Užuot susitaikęs su nesėkme ir bandęs dar kartą, vyras pabandė pasielgti kitaip – tiesiogiai pasiūlė egzaminuotojui 150 eurų mainais už išlaikytą pažymį.
The first case concerns a 62-year-old resident of Pakruojis district. On 13 November last year. He failed his practical driving test in Mažeikiai. Instead of accepting the failure and trying again, the man tried a different approach by directly offering the examiner €150 in exchange for a passing grade.

200 eurų kyšis iš 20-mečio vairuotojo
Panašus atvejis įvyko praėjusių metų gruodžio 18 d. Praktinio vairavimo egzamino Mažeikiuose taip pat neišlaikė 20-metis iš Skuodo rajono. Užuot pripažinęs savo rezultatą, jis bandė papirkti egzaminuotoją 200 eurų už išlaikytą egzaminą.
Kitaip nei vyresnis vyras, šis jaunas vairuotojas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės prižiūrint laiduotojui. Tačiau jo bandymas papirkti vis tiek sukėlė teisinių pasekmių, o tai rodo, kad į tokius veiksmus žiūrima rimtai.

Teisinės pasekmės ir pagreitinti tyrimai
Abi bylos buvo tiriamos pagal Lietuvos baudžiamojo kodekso 227 straipsnio 2 dalį, kurioje kalbama apie papirkimo nusikaltimus. Tyrimams vadovavo prokuroras Žilvinas Generauskas ir Mažeikių rajono policija. Atsižvelgiant į aiškius įrodymus ir abiejų asmenų prisipažinimus, bylos buvo išnagrinėtos greitai.
Šie atvejai rodo, kad vairavimo egzaminuotojo papirkimas yra ne tik neetiškas, bet ir kriminalinis nusikaltimas, turintis realių pasekmių. Bandymas neteisėtais būdais gauti vairuotojo pažymėjimą gali baigtis kaltinimais, areštu ir privalomomis pataisos programomis – kur kas didesniais nemalonumais nei paprasčiausias egzamino perlaikymas.

Ar rizikuotumėte?
Ką manote apie šiuos atvejus? Ar bausmės už egzaminuotojų papirkinėjimą turėtų būti griežtesnės, ar jos ir taip yra teisingos? Pasidalykite savo mintimis toliau esančiuose komentaruose!