2025 m. sausio 15 d. Prienų rajono Akuškonių kaime Lietuvos aplinkos apsaugos pareigūnai išaiškino neteisėtą laukinių gyvūnų brakonieriavimo atvejį. Reaguodami į gautą pranešimą pareigūnai atvyko į įvykio vietą ir rado pusiau papjautą briedį, kurio mėsa buvo gabenama automobiliu „Volkswagen Golf“. Tyrimo metu keliems įtariamiesiems skirtos baudos ir konfiskuota transporto priemonė.
Neteisėta medžioklė ar tik „galimybė“?
Atvykusios į vietą, valdžios institucijos nustatė, kad maždaug 50 % briedžio jau buvo paskersta, o jo mėsa buvo kraunama į automobilį naudojant karutį. Du vyrai buvo sugauti gabenantys nelegalią medžiojamų gyvūnų mėsą, o atsekus juos iki netoliese esančio gyvenamojo namo, jie prisipažino dalyvavę skerdžiant ir gabenant briedį.
Vėliau buvo nustatytas trečiasis įtariamasis, visiems trims buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai. Tuo tarpu ketvirtasis įtariamasis tebėra laisvėje.
Brakonieriaus paslaptis
Nors įtariamieji prisipažino, kad tvarkė ir gabeno briedžio mėsą, jie neigė, kad iš tikrųjų sumedžiojo gyvūną. Jų teigimu, briedis jau buvo negyvas, kai jie jį rado. Tačiau ši įvykių versija neįtikino valdžios institucijų.
Tyrimą apsunkino balistiniai įrodymai – ieškodami briedį pražudžiusios kulkos pareigūnai naudojo metalo detektorių. Tačiau jiems pavyko rasti tik sviedinio fragmentus, todėl buvo sunku nustatyti, kas paleido mirtiną šūvį.
Sankcijos pažeidėjams
Trims įtariamiesiems pateikti kaltinimai pagal Lietuvos administracinių teisės pažeidimų kodeksą ir jiems gresia baudos nuo 800 iki 1 800 eurų. Be to, konfiskuotas automobilis „Volkswagen Golf“, kuriuo buvo gabenama nelegali medžiojamųjų gyvūnų mėsa.
Medžioklės įstatymai ir taisyklės
Šiuo laikotarpiu Lietuvoje griežtai draudžiama medžioti briedžių pateles. Aplinkos apsaugos departamentas primena medžiotojams ir piliečiams susipažinti su oficialiais medžioklės nuostatais.
Valdžios institucijos ragina piliečius pranešti apie pažeidimus
Neteisėtas brakonieriavimas tebėra rimtas nusikaltimas aplinkai, todėl Lietuvos valdžios institucijos imasi griežtų priemonių prieš pažeidėjus. Aplinkos apsaugos departamentas ragina gyventojus pranešti apie laukinės gamtos pažeidimus:
- Skambinti numeriu 112 (skubios pagalbos tarnybos)
- Siųsdami neteisėtos veiklos nuotraukas ar vaizdo įrašus adresu [email protected]
Ar manote, kad Lietuvoje turėtų būti taikomos griežtesnės bausmės už neteisėtą medžioklę? Pasidalykite savo mintimis žemiau esančiuose komentaruose!