Kovo 10 d. Vilniaus gatvėse toli gražu nebuvo ramu – sostinėje įvyko nemažai nerimą keliančių incidentų: nuo automobilių vagysčių iki mirtinų avarijų ir neatsargaus vairavimo išgėrus. Šiuo metu valdžios institucijos tiria daugybę atvejų, keliančių susirūpinimą dėl visuomenės saugumo ir transporto priemonių apsaugos.
Pažangiųjų technologijų automobilio vagystė – 5000 eurų dingo per kelias minutes
Anksti ryte, apie 7 val. ryto, Vilniuje, Žygio gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, buvo įvykdyta įmantri vagystė. Vagys nusitaikė į automobilį „Mercedes-Benz“, išpjaudami jo bamperio dalis, kad pavogtų jutiklių kameras. Apskaičiuota, kad pavogtos įrangos vertė siekia 5000 eurų.
Tokio tipo vagystės tampa vis dažnesnės, nes pažangiųjų technologijų transporto priemonių komponentai tapo pelningu nusikaltėlių taikiniu. Policija pradėjo oficialų tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 1 dalį dėl vagystės.
Mirtinas autoįvykis Vilniaus rajone
Vėliau po pietų, apie 17.40 val., Rokantų kaime, Mickūnų seniūnijoje, įvyko tragedija: automobilis „VW Golf“ nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. 73 metų vairuotojas avarijos neišgyveno.
Šiuo metu valdžios institucijos tiria eismo įvykio aplinkybes pagal Lietuvos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 5 dalį, susijusią su eismo įvykiais, per kuriuos žuvo žmonės.
Vilniuje sulaikytas girtas vairuotojas
Tuo tarpu 7.19 val. Šiaurės gatvėje policija sulaikė girtą vairuotoją, sėdusį už automobilio „Ford“ vairo. Nustatyta, kad 56 metų vyro kraujyje buvo 1,83 ‰ alkoholio, t. y. gerokai daugiau nei leistina norma.
Vairavimas apsvaigus išlieka viena pagrindinių eismo įvykių priežasčių Lietuvoje. Vairuotojui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 281¹ straipsnio 1 dalį, kuri numato bausmę už vairavimą išgėrus.
Ką tai reiškia vilniečiams?
Šie incidentai kelia nerimą dėl nusikalstamumo ir kelių eismo saugumo sostinėje. Klausimas lieka atviras: nuo modernių technologijų automobilių vagysčių iki neatsargaus elgesio keliuose: Kaip pagerinti saugumą ir užkirsti kelią tokiems incidentams?
Kaip manote, ką reikėtų daryti šioms problemoms spręsti? Ar automobilių savininkai turėtų investuoti į geresnę apsaugą, ar reikėtų sustiprinti policijos patruliavimą? Pasidalykite savo mintimis komentaruose!