Pirmadienio vakarą Vilniaus Šeškinės rajone įvyko dramatiška scena, kai smarkiai apsvaigęs BMW vairuotojas siaubė gyvenamųjų namų stovėjimo aikštelę. Neatsargus vairuotojas atsitrenkė į mažiausiai penkias stovėjusias transporto priemones, sukeldamas chaosą ir vietos gyventojų susirūpinimą.
A Destructive Ride Through the Neighborhood
Incidentas įvyko apie 22 val. vakaro, kai keli liudininkai pranešė, kad nevaldomas BMW atsitrenkė į tvarkingai pastatytas transporto priemones. Pirminiais duomenimis, vairuotojas, dėl sniego nesugebėjęs atskirti šaligatvio nuo kelio, nuvažiavo nuo kelio ir ėmė daužyti pakeliui važiuojančius automobilius.
Pirmiausia BMW atsitrenkė į „Volkswagen Jetta“ ir „Volkswagen Tiguan“ ir jėga nustūmė juos į šoną. Tada, bandydamas prasmukti pro atsiradusį tarpą, vairuotojas atsitrenkė į stovintį „Renault Master“ furgoną, o po to įvažiavo į „Subaru Outback“.
Policijos įsikišimas ir šokiruojantis pasipriešinimas
Susirūpinę gyventojai nedelsdami iškvietė policiją, kuri greitai atvyko į įvykio vietą ir sulaikė vairuotoją. Patikrinus alkotesteriu, vairuotojo kraujyje rasta 1,9 ‰ alkoholio, o tai priskiriama vidutiniam girtumo laipsniui, kuris Lietuvoje yra baudžiamasis nusikaltimas.
Tačiau chaosas tuo nesibaigė. Patekęs į policijos automobilį, įtariamasis ėmė jį daužyti ir gadinti saloną. Nepaisant daugkartinių įspėjimų, jis atsisakė paklusti, todėl pareigūnai jam uždėjo antrankius. Net ir tada jis toliau priešinosi, spardė kojomis transporto priemonę, todėl policija taip pat suvaržė jo kojas.
Laukia rimtos teisinės pasekmės
Neatsargiam vairuotojui dabar gresia baudžiamoji atsakomybė dėl apsvaigimo nuo alkoholio ir agresyvaus elgesio su teisėsaugos institucijų nuosavybe. Lietuvoje vairavimas išgėrus, kai AKK viršija 1,5 ‰, priskiriamas prie baudžiamųjų nusižengimų, už kuriuos gresia vairuotojo pažymėjimo atėmimas, didelės baudos ir net laisvės atėmimo bausmė.
Didėjantis rūpestis
Šis įvykis išryškina vis didėjančią problemą Lietuvoje – nepaisant griežtų bausmių, vairavimas išgėrus išlieka rimta problema. Nors valdžios institucijos ir toliau stengiasi kovoti su šia problema, galiausiai patys žmonės turi priimti atsakingus sprendimus.
Kaip manote, ką reikėtų daryti, kad Lietuvoje sumažėtų vairavimo išgėrus atvejų? Pasidalykite savo mintimis žemiau esančiuose komentaruose!