Vasario 27 d. Vilniuje įvyko keli nerimą keliantys eismo įvykiai, kurie išryškino nuolatines saugumo problemas miesto keliuose. Šios dienos įvykiai – nuo pėsčiųjų sužalojimų iki neatsargaus ir apsvaigusio vairavimo – kelia rimtą susirūpinimą dėl eismo saugumo.
Vytauto gatvėje partrenktas pėsčiasis
Apie 20.30 val. automobilis „Lexus“, vairuojamas 42 metų moters, sukdamas į kairę Vytauto gatvėje partrenkė pėsčiąją. Pėsčiasis, 79 metų vyras, ėjo per gatvę degant žaliam šviesoforo signalui. Dėl patirtų sužalojimų jis iš karto buvo nuvežtas į ligoninę. Valdžios institucijos pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 1 dalį, kurioje kalbama apie kelių eismo taisyklių pažeidimus, sukėlusius sužalojimus.
Įvykis Vydūno gatvėje, kurio metu buvo partrenktas ir pabėgta
Vėliau tą patį vakarą, apie 23.10 val., Vydūno gatvėje įvyko dar vienas rimtas eismo įvykis. Automobilis „Toyota Corolla“, vairuojamas 22 metų vyro, atbuline eiga partrenkė pėsčiąjį ir iš įvykio vietos pasišalino. Nukentėjusiajam, 28 metų vyrui, ligoninėje buvo suteikta medicininė pagalba, dabar jis sveiksta namuose. Vėliau vairuotojas buvo nustatytas ir jam buvo išduotas šaukimas į teismą, taip pat pradėtas baudžiamasis tyrimas pagal 281 straipsnio 1 dalį.
Tą pačią dieną sugauti du neblaivūs vairuotojai
Anksčiau tą pačią dieną 03.35 val. policija Vakariniame aplinkkelyje sustabdė automobilį „VW Touran“, kurį vairavo 24 metų vyras, kurio kraujyje buvo 2,95 ‰ alkoholio. Kito incidento metu, 14:45 val. taip pat buvo pagautas neblaivus 57 metų vyras, vairavęs „Volvo“, kurio kraujyje užfiksuota 1,75 ‰ alkoholio. Abu atvejai patenka į Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281¹ straipsnio 1 dalį, kurioje kalbama apie vairavimą apsvaigus.
Nerimą keliantis dėsningumas Vilniaus keliuose
Šie įvykiai išryškina vis didėjančią problemą Vilniuje – pavojingą vairavimą ir atsakomybės stoką prie vairo. Neatsargūs manevrai, vairavimas išgėrus ir avarijos, kurių metu nukentėjo pėstieji ir kiti vairuotojai, kelia pavojų pėstiesiems ir kitiems vairuotojams.
Kaip manote, ką reikėtų padaryti, kad būtų pagerintas eismo saugumas Vilniuje? Pasidalykite savo mintimis žemiau esančiuose komentaruose!