Privažiuojate prie degalinės ir staiga pastebite žmogų, kuris pildo degalus. Toks vaizdas Kinijoje tampa praeitimi.
Automobilio degalų papildymas nėra labai sudėtinga veikla. Jums tereikia paimti į rankas pistoletą, įkišti jį į degalų įpylimo angą ir nuspausti gaiduką, galbūt jį užfiksuoti, kad būtų galima pripildyti visą degalų kiekį. Nepaisant to, vairuotojai džiaugiasi, kad jiems gali būti padedama atlikti šią veiklą.
Automobilio kuro baką pildys robotas. Kinija turi naują standartą
Lietuvos degalinėse esame pripratę pildyti transporto priemones degalų baką savarankiškai. Kinijoje šiuo atžvilgiu kaip tik kyla revoliucija. Savarankiškai degalų baką pildantys žmonės pamažu tampa atgyvena. Jų vaidmenį perima robotai.
Robotas veikia taip. Vairuotojas sustabdo automobilį prie degalinės ir atrakina degalų įpylimo sklendę. Šiuo metu jis gali susikoncentruoti į ką nors kita, nes robotas pradeda veikti. Pirmiausia robotas atidaro degalų bako dangtelį ir atsuka degalų įpylimo pistoletą, tada paima į mechaninę „ranką“ ir įdeda jį į degalų bako įpylimo angą. Jis taip pat paspaudžia pistoleto gaiduką. Dėl to į baką pradeda tekėti degalai.
Vairuotojui net nereikia išlipti iš automobilio, kad būtų galima automatiškai papildyti degalų atsargas
Toks sprendimas patogus dvejopai. Pirma, vairuotojui net nereikia išlipti iš automobilio pildant degalus. Robotas viską padarys už jį. Antra, automatinio degalų papildymo ir atsiskaitymo negrynaisiais pinigais, pavyzdžiui, naudojant programėlę, derinys reiškia, kad degalinėje gali beveik nebūti darbuotojų. Trūkumai: robotai užima žmonių darbo vietas. Be to, degalinės taip pat fiksuos nuostolius. Nes vairuotojas, kuris neateina į degalinės pastatą sumokėti už degalus, taip pat nebus „įkalbėtas“ parduotuvėje nusipirkti kavos, dešrainio ar kitų produktų.
Sakote, degalų naujovė? Kinijoje tokie robotai pamažu tampa standartu. Jų bandymai buvo vykdomi nuo 2022 m. pabaigos. Kita vertus, pirmieji įrenginiai degalinėse pradėjo rodytis jau 2023 m. pabaigoje. Nors Europa šiuo klausimu taip pat turi savo tris centus. Automatinį degalų papildymo robotą sukūrė olandas Nico van Staverena. Ir įdomu tai, kad „Tankpitstop“ buvo sukurtas prieš 15 metų.