„Tesla“ akcijos pirmadienį pabrango daugiau nei 5 %, kai ‚Bloomberg News‘ pranešė, kad išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo pereinamojo laikotarpio komanda rengiasi nustatyti federalines autonominių transporto priemonių taisykles.
Tai įvyko po to, kai D. Trumpas neseniai paskyrė „Tesla“ vadovą Eloną Muską vienu iš administracijos vyriausybės efektyvumo departamento vadovų. Pasak pranešime cituojamų informatorių, D. Trumpo komanda ieško politikos ekspertų Transporto departamente, kad jie parengtų vieningą federalinę savaeigių technologijų sistemą.
E. Muskas jau seniai kritikuoja dabartinį atskirų valstijų autonominių transporto priemonių patvirtinimo procesą, vadindamas jį „neįtikėtinai skausmingu“. Jo komentarai pasirodė netrukus po to, kai „Tesla“ pristatė „Cybercab“ – dvivietį robotą-taksi, sukurtą be vairo ir pedalų, kurį planuojama pradėti gaminti 2026 m.
„Supaprastinta federalinė reguliavimo sistema galėtų pagreitinti „Tesla“ pažangą atliekant visiško savarankiško vairavimo (FSD) bandymus“, – pastebėjo ‚Quilter Cheviot‘ analitikas Mamta Valechha. Tačiau M. Valechha pažymėjo, kad reguliavimo trūkumas nėra pagrindinė „Tesla“ kliūtis. Bendrovės FSD technologija, kuri tebėra pusiau autonominė ir kuriai reikia vairuotojo priežiūros, vis dar tikrinama. JAV automobilių saugos agentūra ją tyrė po incidentų, susijusių su šia programine įranga, įskaitant 2023 m. įvykusią mirtiną avariją.
D. Trumpo pergalė rinkimuose paskatino „Tesla“ rezultatus rinkoje, jos vertinimą padidindama virš 1 trilijono JAV dolerių. Nuo lapkričio 5 d. bendrovės akcijos pabrango beveik 28 %, nes investuotojai optimistiškai tikėjosi, kad Musko artumas Baltiesiems rūmams gali supaprastinti savavaldžių automobilių reguliavimo kelius.
Dėl sparčiai kylančių akcijų kainos ir pelno santykio santykis taip pat pakilo ir pralenkė ne tik tradicinius automobilių gamintojus, tokius kaip „Ford“ ir „General Motors“, bet ir technologijų lyderius, tokius kaip „Apple“ ir „Nvidia“.