„Toyota Land Cruiser“ yra vienas labiausiai atpažįstamų visureigių pasaulyje. „Toyota“ siekia, kad vandenilinė varomoji jėgainė būtų kuo labiau atpažįstama. Todėl ji planuoja siųsti į kosmosą tokiu kuru varomą transporto priemonę. Ji vadinsis „Lunar Cruiser“.
Šešių ratų hermetiškas roveris skirtas keliauti Mėnulio paviršiumi. Tokios transporto priemonės kūrimas – tai bendradarbiavimo susitarimo, kurį NASA yra sudariusi su Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA), įgyvendinimas. Jo kūrimo programa prasidėjo 2019 m., o dabar jau šiek tiek žinome apie konstrukciją. Iki jo sukūrimo dar toli – jis turėtų būti parengtas 2031 m., o į kosmosą turėtų pakilti 2032 m.
Nors eskizai neleidžia suprasti, kad „Toyota Lunar Cruiser“, sukurtas kartu su „Mitsubishi Heavy Industries“ ir JAXA, sveria net 10 tonų ir yra skirtas vežti du žmones, o prireikus į jį galima įkelti dar du. Transporto priemonės konstrukcijoje numatyta, kad joje galima būti be skafandrų. Salonas bus pripildytas oro, kurio slėgis bus toks, kad jame ilgesnį laiką būtų galima išlikti gyvam.
Planuojama, kad „Lunar Cruiser“ misija į Mėnulį truks apie 30 dienų, o kiekvieną dieną transporto priemonė įveiks apie 20 km atstumą. Per šį laiką bus renkama informacija apie Mėnulio paviršių ir jo išteklius. Tikimasi, kad transporto priemonės konstrukcija užtikrins 10 metų tarnavimo laiką.
Mėnulio kreiseriui bus įrengta elektrinė vandenilio kuro elementų varomoji sistema ir saulės šviesa varomi vandenilio generatoriai. Varomajai jėgai bus naudojami regeneraciniai kuro elementai (RFC), taip pat bus sumontuotos saulės baterijos ir vandenilio bei vandens talpyklos.
Dėl šios konstrukcijos transporto priemonė gali važiuoti ir dieną, ir naktį, o vandenilis bus gaunamas elektrolizės būdu. Kai saulės spindulių bus mažai, pavara naudos sukauptas atsargas, o vanduo, šalutinis elektros gamybos produktas, bus laikomas talpyklose, kad dienomis būtų naudojamas pakartotinai. Sistema yra savarankiška ir veikia uždaru ciklu.
Autonominis vairavimas
Transporto priemonė bus visiškai autonomiška, nes kliūčių išvengs naudodama LiDAR technologiją. Joje yra radijo navigacijos sistema, taip pat sistema, analizuojanti žvaigždžių padėtį. Įgulos nariai galės bet kada perimti visišką važiavimo kontrolę.
„Lunar Cruiser“ skirtas judėti regolitu, krateriais ir aštriomis uolomis ar stačiomis kalvomis. Bendradarbiaujant su „Bridgestone“ bus kuriamos metalinės padangos, galinčios važiuoti itin sudėtingomis sąlygomis. Tikimasi, kad 70 metų „Land Cruiser“ projektavimo ir gamybos patirtis leis užtikrinti sklandų važiavimą sudėtingoje, o svarbiausia – visiškai nežinomoje vietovėje.