Vokietijos prabangių automobilių gamintoja „Porsche AG“ paskelbė apie planus iki 2029 m. sumažinti darbuotojų skaičių maždaug 1 900 etatų Štutgarte-Zuffenhauzene esančioje būstinėje ir Weissacho mokslinių tyrimų centre. Šis sprendimas yra platesnės sąnaudų mažinimo iniciatyvos, kuria siekiama optimizuoti veiklą esant ekonominiams sunkumams ir kintantiems rinkos poreikiams, dalis.
Darbuotojų skaičiaus mažinimas be privalomo atleidimo iš darbo
Darbuotojų skaičius bus mažinamas savanoriškai išeinant iš darbo, taikant išėjimo į pensiją schemas ir įšaldant įdarbinimą, kad nė vienas darbuotojas nebūtų atleistas priverstinai. „Porsche“ dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą laikytis užimtumo saugumo susitarimo, pagal kurį iki 2030 m. draudžiama priverstinai atleisti darbuotojus.
Bendrovė jau pradėjo mažinti darbuotojų skaičių, leisdama pasibaigti laikinojo įdarbinimo sutartims. Nuo 2024 m. maždaug 1 500 terminuotų darbo sutarčių nebuvo pratęstos, o netrukus turėtų baigtis dar 500 sutarčių.
Prisitaikymas prie rinkos ir technologijų pokyčių
„Porsche“ restruktūrizacija vykdoma tuo metu, kai automobilių pramonė patiria vis didesnį spaudimą dėl besikeičiančių vartotojų pageidavimų, tiekimo grandinės sutrikimų ir visuotinio perėjimo prie elektrinio judumo. Tačiau „Porsche“, užuot susitelkusi vien tik į akumuliatorines elektrines transporto priemones (BEV), koreguoja savo strategiją, kad išlaikytų pusiausvyrą tarp vidaus degimo variklių, iš tinklo įkraunamų hibridinių transporto priemonių ir elektrinių modelių.
2024 m. bendrovė tikisi investuoti iki 800 mln. eurų į tolesnį naujos kartos transporto priemonių linijos kūrimą, kad užtikrintų konkurencingumą sparčiai besivystančioje pramonėje. Šį pokytį iš dalies lemia vangi elektromobilių paklausa, ypač tokiose svarbiose rinkose kaip Kinija, kuri privertė daugelį automobilių gamintojų iš naujo įvertinti savo elektrifikavimo strategijas.
Ateities perspektyvos ir įsipareigojimas Štutgartui
Nepaisant darbo vietų mažinimo, „Porsche“ pakartojo savo įsipareigojimus Štutgarto regionui ir planuoja toliau investuoti į savo gamyklas ir būsimus transporto priemonių projektus. Bendrovė ir toliau optimistiškai vertina ilgalaikį augimą ir siekia didinti efektyvumą, kartu išlaikydama savo reputaciją, susijusią su aukštos kokybės prabangiais automobiliais.
Restruktūrizavimo pastangos atitinka „Porsche“ tikslą – išlaikyti pelningumą esant nepalankioms pramonės sąlygoms ir užtikrinti strateginę poziciją atsižvelgiant į būsimas judumo tendencijas.
Kaip vertinate „Porsche“ sprendimą mažinti darbo vietų skaičių ir kartu investuoti į naujas transporto priemonių technologijas? Pasidalykite savo mintimis toliau esančiuose komentaruose.