Pareigūnų sustabdytas teises praradęs ir jų neperlaikęs vairuotojas: „neturėjau tam laiko“ - Reidas Official
Saugus eismas

Pareigūnų sustabdytas teises praradęs ir jų neperlaikęs vairuotojas: „neturėjau tam laiko“

Lietuvos policija išplatino pranešimą apie pareigūnų vasario mėnesį vykdytus vairuotojų patikrinimus. Įkliuvo ne tik be teisių, bet ir neblaivus vairuotojai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, pastarosiomis dienomis, vasario 16-17 d., vykdė papildomas policines priemones, skirtas neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolę bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Šįkart – Kauno ir Jonavos rajonuose.


Šventinę dieną, vasario 16-ąją, Kauno rajone pareigūnai nustatė 1 neblaivų vairuotoją. Vairuotoju dirbančiam vyrui nustatytas lengvas girtumo laipsnis (0,45 prom.). Kaip pats teigė, nors iš vakaro vartojo alkoholinių gėrimų, tačiau ryte jautėsi gerai ir nedvejodamas sėdo vairuoti. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – LR ANK) 422 str. 5 d., už transporto priemonių vairavimą, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, asmeniui gresia bauda nuo 800 iki 1100 eurų.

Priemonės metu, patikrinus per 400 transporto priemonių ir jų vairuotojų, buvo nustatyti dar 3 vairuotojai, vartoję alkoholio, tačiau neviršiję nustatytos leistinos normos.

Vasario 17-ąją, priemonių Kauno ir Jonavos rajonuose metu pareigūnai patikrino beveik 300 transporto priemonių ir jų vairuotojų. 2 vairuotojai buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo nustatytos leistinos normos.

Buvo išaiškintas ir vienas vairuotojas, kuris vairavo transporto priemonę neturėdamas teisės to daryti. 2016 m. vyras buvo praradęs teisę vairuoti, o pasibaigus terminui, neperlaikė ir neįgijo vairuotojo pažymėjimo. Kaip pats teigė pareigūnams, neturėjo tam laiko. Už transporto priemonės vairavimą neturint teisės ją vairuoti, vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, vadovaujantis LR ANK 424 str. 2 d. Už tai gresia bauda nuo 300 iki 450 eurų. 

Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.


Šaltinis
Lietuvos policija
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Susiję straipsniai

Back to top button