Paskelbtas judėjimo kontrolės planas: netikėti patikrinimai savivaldybių viduje ir baudos dėl karantino pažeidimų - Reidas Official
Saugus eismas

Paskelbtas judėjimo kontrolės planas: netikėti patikrinimai savivaldybių viduje ir baudos dėl karantino pažeidimų

Šiandien Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija išplatino pranešimą, kuriame paskelbė asmenų judėjimo ribojimų kontrolės tarp savivaldybių ir jų viduje planą. Policija keičia savo taktiką.

„Paskutiniai trys savaitgaliai vykdant asmenų judėjimo kontrolę buvo gera patirtis. Gyventojų mobilumas buvo gerokai sumažėjęs, tačiau šventinis laikotarpis baigėsi, todėl policija imasi naujos taktikos, atsižvelgdama į darbo savaitės ir savaitgalių specifiką“, – sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Visą sausio mėnesį vykdant judėjimo kontrolę pareigūnai skirs daugiau pajėgų ir dėmesio savaitgaliams, o darbo dienoms – mažiau. Kadangi nuo gruodžio 16 dienos iki sausio 3 dienos judėjimo kontrolė buvo vykdoma įrengus stacionarius postus ir per šį laikotarpį dauguma šalies gyventojų jau žino kur ir kada jie būna įrengiami, tai pareigūnai nusprendė, kad tokių postų bus mažiau. Buvo priimtas sprendimas, kad dabar judėjimo kontrolė bus vykdoma mobiliuoju principu iš anksto neskelbiamose vietose ir neskelbiamu laiku.

Sausio mėnesį neplanuojama masiškai uždarinėti miestų, bet bus vykdomi netikėti patikrinimai savivaldybių miestų teritorijose. Policija atidžiai aiškinsis ir nagrinės tikrinamų asmenų atvykimo priežastis į kitų savivaldybių teritorijas. Gyventojams, kurie be pateisinamos priežastis arba piktybiškai keliaus tarp savivaldybių bus taikoma administracinė atsakomybė.

„Tuose šalies rajonuose, kurie ribojasi su miestų savivaldybėmis, keičiasi kontrolės postų išdėstymas, tad žmonės patirs kur kas mažiau nepatogumų. Kiekvienam rajono policijos komisariatui paliekama laisvė atsižvelgti į rajono specifiškumą ir taikyti kitokias kontrolės priemones“, – teigia policijos generalinis komisaras R. Požėla.

Lietuvos pajūrio ruože ir kurortiniuose miestuose judėjimo kontrolės planas kitoks. Čia bus daugiau stacionarių eismo kontrolės postų, todėl gyventojai yra raginami be pateisinamos priežasties nevykti prie pajūrio ir į kurortus, nes bus apsukti ir priversti grįžti atgal.

Sausio mėnesį vykdomojoje judėjimo ribojimų kontrolėje pareigūnams padės Karo policija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Viešojo saugumo tarnyba, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento – pareigūnai, ir Šaulių sąjungos nariai.

Visus šalies gyventojus raginame likti namuose ir laikytis karantino taisyklių. Be pateisinamos priežasties nekirskite savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos. Jeigu turite pateisinamą priežastį, tai padaryti, bet nesate įsitikine, tai perskaitykite pareigūnų išplatintą pranešimą: „Svarbi informacija dėl eismo apribojimų ir atsakymai į klausimus

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.


Šaltinis
Policija
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Susiję straipsniai

Back to top button