Šią savaitę pareigūnai vykdys prevencinę priemonę - greičio kontrolė - Reidas Official
Saugus eismas

Šią savaitę pareigūnai vykdys prevencinę priemonę – greičio kontrolė

Šią savaitę visoje Europoje, o taip pat ir Lietuvos policija mūsų šalies keliuose vykdys prevencinę priemonę – greičio kontrolė. Bus organizuojamas 24 valandų trukmės maratonas – leistino važiavimo greičio viršijimo, neatsižvelgiant į kelio būklę, matomumą ir oro sąlygas.

Balandžio 19–25 dienomis Europos keliuose vykdoma tikslinė prevencinė priemonė, skirta transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolei užtikrinti. Ją inicijavo Europos kelių policijos tinklas ROADPOL (angl. European Roads Policing Network). Šioje prevencinėje priemonėje dalyvauja daugiau nei 20-ties Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, kelių policijos pajėgos.

Balandžio 21-ąją, trečiadienį, bus organizuojama 24 valandų trukmės specialioji priemonė „Greičio maratonas“ (angl. Operation Speed Marathon). Jos sumanymas – leistino važiavimo greičio viršijimo, neatsižvelgiant į kelio būklę, matomumą, oro sąlygas, kitas aplinkybes, problema.

Lietuvos avaringumo keliuose analizė rodo, kad pagrindinė eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, priežastis – nepasirinktas saugus važiavimo greitis ar leistino greičio viršijimas, dėl to įvyksta beveik pusė tokių įvykių. Praėjusiais metais transporto priemonių leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai sudarė daugiau nei pusę (55 proc.) visų išaiškintų Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Skaityti  Elektromobilis pėsčiųjų perėją kirto 141 km/val greičiu

Greičio kontrolės priemonės aktualios dėl to, kad prevenciškai saugo gyventojus nuo beprasmių mirčių eismo įvykiuose, kylančiuose dėl per didelio greičio. Tai byloja ir statistika – Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje eismo įvykiuose 2019 metais žuvo 14, o 2020 metais – 15 žmonių.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys pabrėžia šios prevencinės priemonės svarbą: „Eismo saugumas – kompleksinė visų priemonių sistema, kurioje didžiausią vaidmenį atlieka žmogaus, eismo dalyvio, savimonė ir protas, elgesys, moralės ir dorovės principai. Niekas kitas mums nesukurs saugios aplinkos, jei tam tikra dalis visuomenės ignoruos nustatytą tvarką kelyje – Kelių eismo taisykles. Turime būti supratingi ir stengtis, kad mūsų dalyvavimas eisme nekeltų pavojaus ne tik kitiems, bet ir sau pačiam.“

Policijos pareigūnai, vykdydami prevencinę priemonę, dėmesį skirs prižiūrimos teritorijos avaringiausiems keliams ir gatvėms. Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai dirbs neteritoriniu principu šalies magistraliniuose keliuose.

Kelių eismo taisyklių pažeidimams fiksuoti bus naudojamos turimos visos specialiosios techninės fiksavimo priemonės ir taikomas tiek viešasis, tiek neviešasis ar mišrusis patruliavimo būdai. Pareigūnai naudos mobiliuosius greičio matavimo prietaisus „PoliScan FM1“. Kartu atkreipiamas dėmesys, kad valstybinės reikšmės keliuose pažeidimus fiksavo ir fiksuos vidutinio (24) ir momentinio (70) greičio matavimo sistemos, miestų savivaldybių teritorijose – įrengtos stacionarios greičio matavimo sistemos (39).

Skaityti  Šiauliuose trikojis užfiksavo šių metų didžiausią greičio viršijimą

Lietuvos kelių policija prašo visų vairuotojų – pasirinkite tik saugų važiavimo greitį.

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button