Užfiksuotas šios savaitės greičio viršijimo rekordas ir įkliuvęs neblaivus vyras važiavęs iki parduotuvės - Reidas Official
Saugus eismas

Užfiksuotas šios savaitės greičio viršijimo rekordas ir įkliuvęs neblaivus vyras važiavęs iki parduotuvės

Lietuvos policija išplatino pranešimą, kuriame pranešė apie pareigūnų vykdytus patikrinimus, kad užtikrinti saugumą keliuose. Greičio matuoklis užfiksavo šios savaitės rekordinį greičio viršijimą, o vykdant blaivumo patikrą įkliuvo po dviejų dienų išgertuvių į parduotuvę važiavęs vyras.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, vasario 22-28 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi kelių eismo taisyklių. Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 840 greičio viršijimo atvejų.

Ketvirtadienį, vasario 25 d., apie 22.20 val. Kauno rajone, kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, mobilusis greičio matuoklis užfiksavo savaitės rekordą – gerokai greitį viršijusį automobilį, kuris vietoje nustatytų 90 km/h, važiavo 199 km/h greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu. Už greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/h, pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų protokolo (toliau – LR ANK) 416 str. 6-7 d., vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda nuo 450 iki 550 eurų, bet ir vairuotojo pažymėjimo netekimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Skaityti  Paskelbtas policijos pareigūnų suplanuotas reidų grafikas birželio mėnesiui

Savaitgalį, vasario 26-27 d., Kaune buvo vykdyta papildoma policinė priemonė, skirta neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolę bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Per abi dienas buvo patikrintas apie 1,5 tūkst. vairuotojų blaivumas, du vairuotojai buvo neblaivūs (abiems nustatytas lengvas girtumas – 0,67 prom. ir 0,48 prom.), jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 422 str. 5 d., dar 13 vairuotojų buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo leistinos normos. Du vairuotojai vairavo transporto priemones, kurių langų šviesos laidumas mažesnis nei leidžiama, už tai numatytos piniginės baudos nuo 30 iki 40 eurų.

Vakar, vasario 28 d., apie 14.15 val. Kauno r., Pažėrų k., vykdant policinę priemonę, skirtą neblaiviems vairuotojams ir įvairiems kitiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams išaiškinti, patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Mercedes Benz“, kurį, kaip paaiškėjo, vairavo neblaivus vyras (gim. 1988 m.). Vairuotojas teigė vykęs į parduotuvę bei prisipažino, kad alkoholio vartojo ir iš vakaro, ir tą pačią dieną. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,65 prom. Už vairavimą esant neblaiviam daugiau kaip 1,51 prom., gresia baudžiamoji atsakomybė – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Sekmadienį Kaune ir Kauno rajone buvo patikrintas daugiau kaip pusės tūkstančio vairuotojų blaivumas, išaiškinta keletas Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp jų – 4 automobiliai ir 1 motociklas be valstybinio numerio ženklų ir vienas beteisis vairuotojas.

Skaityti  Pacientų pavėžėjimo organizavimo projektas – jau Vyriausybėje

Tos pačios dienos vakarą, apie 21.00 val., Kauno r., Vilkijoje, dviračiu važiuoti sėdo neblaivus vyras (gim. 1991 m.). Jam pareigūnai nustatė vidutinį girtumo laipsnį – 2,07 prom. ir surašė administracinio nusižengimo protokolą pagal LR ANK 428 str. 8 d. Už dviračio vairavimą esant neblaiviam, vyrui gresia bauda nuo 150 iki 200 eurų.

Šįryt, kovo 1 d., pareigūnai toliau tęsė patikrinimus. Kauno mieste ir rajone patikrintas apie 200 vairuotojų blaivumas, vienas vairuotojas buvo neblaivus (nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,45 prom.). Didesnis dėmesys skirtas krovininių ir sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojams – užfiksuoti Kelių eismo pažeidimai, kai vežamas krovinys nebuvo pritvirtintas, kaip reikalauja taisyklės, nesegėti saugos diržai, naudotasi mobiliuoju telefonu vairuojant. Visais atvejais vairuotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 8 neblaivius vairuotojus ir 1 dviratininką. Išaiškinta ir 17 vairuotojų, neturėjusių teisės vairuoti transporto priemonių bei kiti pavieniai Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 3 eismo dalyviai (pernai iki vasario mėnesio pabaigos – 3), dar 36 sužeisti (pernai – 111). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Šaltinis
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button