Vyriausybė grąžino judėjimo ribojimus tarp savivaldybių: karantinas pratęstas iki balandžio 30 d. - Reidas Official
Saugus eismas

Vyriausybė grąžino judėjimo ribojimus tarp savivaldybių: karantinas pratęstas iki balandžio 30 d.

Penktadienio posiedyje vyriausybė grąžino judėjimo ribojimus tarp savivaldybių. Karantinas yra pratęstas iki balandžio 30 dienos.

„Labai tikėkimės, kad pavyks situaciją stabilizuoti ir neleisti tai bangai aukštai iššokti, tuomet po Velykų galėsime jau diskutuoti galbūt ir kitus dalykus, bet kol kas reikia koncentruotis į šitas dvi savaites tiek dėl testavimo, tiek vakcinavimo, tiek apsaugojimo nuo ligoninių perdegimo ir reanimacijų užsipildymo“, – per posėdį sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Šiuo pakeitimu nėra siūloma nieko kažkokiose veiklos srityse ar verslų srityse, tiesiog siunčiama žinia, kad kaip ir prieš Kalėdas, taip ir prieš Velykas ir aplink Velykas pabūkime namuose, sumažinkime savo judėjimo ir bruzdesio“, – kalbėjo ji.

Keliavimas tarp savivaldybių bus ribojamas nuo šio šeštadienio iki balandžio 6 dienos imtinai.

„Artėja šventinis laikotarpis, kai galimas padidintas asmenų judėjimas tarp savivaldybių ir dėl to kyla didesnė kontakto rizika“, – per posėdį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Vyriausybė apsisprendė pratęsti karantiną iki balandžio 30 d., taip pat priimtas sprendimas nustatyti asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimą laikotarpiu nuo kovo 27 d. 00:00 val. iki balandžio 6 d. 24:00 valandos.

Skaityti  Inovacijos ateina į pagalbą pėsčiųjų saugumui Vilniuje

Judėjimo ribojimai negalios žiedinėms savivaldybėms, tai reiškia, kad žmonės, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, gali judėti tarp šių besiribojančių savivaldybių.

Lietuvos statistikos departamento 2021 m. kovo 25 d. skelbiamais duomenimis naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, buvo 278,8 atvejai, o teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas – 7,4 proc. Šiuo metu vidutinis COVID–19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejų skaičius per 7 dienas siekia 611,4 atvejai.

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Šaltinis
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button