Naujoji policijos įranga už 46 000 eurų:  gali aptikti automobilius ne tik pagal valstybinius numerius, bet ir pagal tipą, spalvą ar kitus parametrus - Reidas Official
Technika

Naujoji policijos įranga už 46 000 eurų:  gali aptikti automobilius ne tik pagal valstybinius numerius, bet ir pagal tipą, spalvą ar kitus parametrus

Gerėjant skaitmeninių vaizdo įrašų, nuotraukų bei kitų skaitmeninių failų kokybei, proporcingai didėja policijos veikloje analizuojamų duomenų kiekis. Klaipėdos apskrities VPK įsigyta nauja vaizdo procesoriais paremta skaičiavimo sistema užtikrins daug spartesnį šių duomenų apdorojimą ir nusikalstamų veikų ištyrimą.

Įrangoje sumontuoti didelę skaičiavimo galią turintys „Intel Xeon“ centriniai procesoriai ir profesionalūs „Nvidia“ vaizdo akceleratoriai. Atliekant kriminalistinius tyrimus ši įranga leis didele sparta analizuoti vaizdo įrašus, nuotraukas ir kitus skaitmeninius failus.

Vaizdo įrašuose sistema gali automatiškai aptinti objektus ir juos identifikuoti – pavyzdžiui gali aptikti automobilius ne tik pagal valstybinius numerius, bet ir pagal tipą, spalvą ar kitus parametrus. Tyrėjams tenka analizuoti įvairios trukmės vaizdo įrašus – dienos, savaitės, ar dar ilgesnius – naujoji įranga įvairių formatų vaizdo įrašus leidžia išanalizuoti mažiausiai dvigubai greičiau nei naudota anksčiau.

Dar sparčiau ši įranga tyrėjams padės dešifruojant užšifruotą informaciją. Ji turi itin didelę skaičiuojamąją galią – jei anksčiau tam tikriems duomenims iššifruoti prireikdavo net 100 dienų, tai dabar tą patį darbą sistema geba atlikti vos per vieną parą.  

Daugiau kaip 46 600 eurų kainavusią įrangą Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas įsigijo įgyvendindamas Interreg programos projekte „Saugos paslaugų plėtra stiprinant komunikacijos ir bendradarbiavimo gebėjimus tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų“ SCAPE II (Nr. LLI-451) suplanuotas veiklas.

Projektą vykdo keturi partneriai – Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Palangos miesto savivaldybės administracija, Latvijos Liepojos municipalinė policija bei Latvijos Kuržemės regiono policija.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausias
Naujausias Labiausiai balsavo
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button