Seimo Darbo partijos frakcijos pranešimas: frakcija siūlo skubiai priimti sprendimus kuro kainų augimo pasekmėms sušvelninti - Reidas Official
Technika

Seimo Darbo partijos frakcijos pranešimas: frakcija siūlo skubiai priimti sprendimus kuro kainų augimo pasekmėms sušvelninti

Seimo Darbo partijos frakcijos nariai partijos vardu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę siūlydami gyventojams kompensuoti kuro kainas. Šį kreipimąsi, pasak frakcijos narių Andriaus Mazuronio ir Vytauto Gapšio, paskatino tai, kad ypač išaugus kuro kainoms Lietuvoje, išlieka stiprus infliacinis spaudimas. Taip pat pastebėta, kad reikšmingai  padidėjo valstybės biudžeto surenkamos pajamos už parduotą kurą. Siekdami sustabdyti įsisukančią infliacinę spiralę, darbiečiai siūlo skubiai priimti sprendimus kuro kainų augimui amortizuoti.

„Šiuo laikotarpiu ypač išaugus kuro kainoms Lietuvoje ir išlikus stipriam infliaciniam spaudimui, pastebėjome, kad tuo pačiu reikšmingai  padidėjo valstybės biudžeto surenkamos pajamos už parduotą kurą. Dėl šių priežasčių, siekdami sustabdyti įsisukančią infliacinę spiralę, siūlome skubiai priimti sprendimus kuro kainų augimo sukeltam šokui švelninti“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Mazuronis.

Seimo Darbo partijos frakcijos narys V. Gapšys atkreipia dėmesį, kad Prancūzijoje, Italijoje jau nuspręsta, kaip kompensuoti dalį kuro kainos vartotojams.

„Minėtose valstybėse nuo balandžio planuojama kompensuoti po 15 ct už kuro litrą. Iš esmės tokios kompensacijos reiškia, kad vartotojams bus grąžinama PVM dalis, atsiradusi pabrangus kurui, lyginant su šių metų pradžia. Lietuvoje iki šiol nėra priimtų sprendimų, o diskusijos šiuo klausimu vis atidėliojamos“, – sako parlamentaras.

Darbiečiai nuogąstauja, kad  nepriėmus sprendimo artimiausiu metu sulauksime dar didesnio infliacijos rodiklio šuolio, o padidėjusios paslaugų ir produktų kainos nebegrįš į pradinį lygį. Atsižvelgiant į tai, prašoma Vyriausybės kuo skubiau imtis veiksmų, nustatant kuro kainų kompensavimo mechanizmą, atsižvelgiant į padidėjusį PVM surinkimą už parduotą kurą, kaip tai daro kitos Europos Sąjungos šalys.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button