Vilniuje ant apšvietimo stulpų bus įrengiamos elektromobilių krovimo stotelės - Reidas Official
Technika

Vilniuje ant apšvietimo stulpų bus įrengiamos elektromobilių krovimo stotelės

Pasak sostinės savivaldybės įmonės „Vilniaus apšvietimas“ direktoriaus Andriaus Deimanto, įmonė siekia išnaudoti savo valdomą apšvietimo tinklą elektromobilių krovimui, taip pat svarsto perimti iš savivaldybės dar 25 elektromobilių krovimo stoteles ir jas eksploatuoti.

„Bandome keletą variantų, kai kurie variantai yra išorinės stotelės – jas planuojame paleisti jau kitą savaitę. Jos padaromos lengviau. Bet mes norėjome apskritai išsiaiškinti, ar mūsų tinklas leidžia krautis elektromobilius“, – šią savaitę tarybos posėdyje iniciatyvą pristatė jis.

Anot jo, kol kas bus išbandomos aštuonios išorinės stotelės – specialios dėžutės prie stulpų su kištukiniais lizdais, o šiomis savaitėmis bus skelbiamas konkursas ir visiškai į stulpus integruotoms stotelėms, jų artimiausiu metu bus įrengta apie 60.

Krautis transporto priemones galima būtų atsisiuntus specialią programėlę, tai daryti galima bus tik naktį.

Savivaldybės stotelės liks greito ir vidutinio krovimo, tuo metu krovimas nuo stulpų liks lėtas. 

„Koncentruojamės į nakties periodą. Idėja tokia: Žmogus grįžo namo, kad ir 6 val. vakare, įkišo laidą ir nuėjo miegoti. Tol, kol nešviečia, automobilis nesikrauna, atėjo tamsus paros metas, automobilis pradeda automatiškai krautis, jis ryte atsikelia, susirenka savo kabelius ir važiuoja į darbą“, – kalbėjo A. Deimantas. 

Skaityti  Išsklaidė galvojančių apie elektromobilį baimę: tikrai bus kur įkrauti

Pasak jo, šiuo metu išbandomos 3,5 kW galingumo stotelės, jos leidžia per naktį pakrauti elektromobilį maždaug 150 kilometrų kelionei.

A. Deimanto teigimu, įmonė svarsto stoteles įrengti platesnėse gatvėse, bet ne kiemuose, kad taip nebūtų užimtos įprastų automobilių stovėjimo vietos.

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button