Automobilio pirkimo vadovas, palengvinsiantis transporto priemonės įsigijimą
Informaciniai straipsniai

Automobilio pirkimo vadovas, palengvinsiantis transporto priemonės įsigijimą

Jei bent žodeliu spėjote savo draugams, pažįstamiems ar kolegoms užsiminti apie tai, kad norite įsigyti naują automobilį, greičiausiai akimirksniu sulaukėte daugybės pačių įvairiausių istorijų apie tai, kokius nuostabius pasiūlymus jiems buvo pavykę atrasti ir kaip jūs galėtumėte pasiekti tą patį. Tačiau iš tikrųjų realybė yra visiškai kitokia ir tikrai nereikėtų vadovautis tokiomis jums pasakojamomis sėkmės istorijomis, kadangi paprastai tokių istorijų būna mažuma.

Tai reiškia, kad kur kas dažniau ieškantieji automobilio susiduria su nemenkais sunkumais. Dėl šios priežasties verta atkreipti dėmesį į ne vieną praktišką patarimą, kuris turėtų palengvinti transporto priemonės įsigijimą.

Žinokite, koks yra jūsų tikrasis biudžetas

Prieš nuspręsdami, koks bus jūsų kitas automobilis, labai svarbu pagalvoti ir apie savo mėnesinį biudžetą ir kaip naujo automobilio įsigijimas paveiks jūsų asmeninę finansinę padėtį. Ir šiuo atveju tampa labai svarbu, kad jūs apskaičiuotumėte visas savo mėnesines išlaidas, įskaitant ir komunalinius mokesčius, draudimą, maistą, drabužius, kreditinių kortelių grąžinimo įmokas, nuomos ar būsto paskolos įmokas ir kitus mėnesinius įsipareigojimus. Kai tai padarysite, į gautą pinigų sumą kartu įtraukite ir išlaidas, kurias patirsite įsigiję naują automobilį. Tarp tokių išlaidų bus automobilio draudimas, kuras, automobilio parkavimas ir techninis aptarnavimas.

Tik tuomet, kai atliksite jau minėtus skaičiavimus jūs turėsite labai aiškų vaizdą, kaip visa tai paveiks jūsų finansinę situaciją ir jūsų mėnesinį biudžetą. Tai reiškia, kad atsižvelgiant į tokius duomenis jūs turėtumėte lengviau suprasti, kokios markės, kokio tipo ir kokio modelio automobilis iš tikrųjų galėtų optimaliausiai atitikti jūsų asmeninį biudžetą. Ir tiesą sakant, visa tai taps dar svarbesne užduotimi tuomet, jei jūs automobilį nuspręsite pirkti paskolos arba lizingo pagalba, kadangi tokiu atveju kiekvieną mėnesį jums taip pat teks padengti ir paskolos arba lizingo grąžinimo įmokas, o tai dar labiau paveiks jūsų finansinę situaciją.

Skaityti  Ar žinote šį metodą? Gerina kelių eismo ir dviratininkų saugumą

Raskite tinkamiausią automobilį

Tuomet, kai jūs žinosite, koks yra jūsų tikrasis biudžetas, galėsite pradėti jums tinkamiausio automobilio paieškų procesą. Kuomet bandysite atrasti jums tinkantį automobilį, lygiai taip pat turėtumėte atsižvelgti į daugybę skirtingų svarbių detalių. Pavyzdžiui, turėtumėte pagalvoti apie tai, kiek žmonių paprastai važiuos jūsų automobilyje ir taip pat, kiek laisvos vietos jų daiktams paprastai prireikia. Žinoma, būtina atsižvelgti ir į kelius, kuriais dažniausiai jums tenka važiuoti, kokios būna vairavimo sąlygos, kiek laiko jūs praleidžiate kelyje ir kt.

Jei jūs ketinate daug laiko praleisti kelyje, galite norėti įsigyti erdvesnį ir komfortiškesnį automobilį, kuris taip pat pasižymi ir labai nedidelėmis kuro sąnaudomis. Be to, tokiu atveju taptų svarbus iš automobilio dydis, kadangi nuo to priklausytų, kaip lengva jums būtų važiuoti ir parkuotis mieste. Tarkime, SUV ir krosoveriai (CUV) šiuo metu yra labai populiarūs, tačiau jų kaina paprastai būna pakankamai didelė nei įprastų lengvųjų automobilių, nepamirštant ir didesnių kuro sąnaudų, brangesnio techninio aptarnavimo ir didesnės draudimo kainos.

Skaityti  Mokami keliai Lietuvoje

Svarbu ir tai, kad galvodami apie jums tinkamą automobilį, jūs nesusitelktumėte vien tik į šią akimirką – pagalvokite ir apie būsimą situaciją po vienerių ar kelerių metų. Pavyzdžiui, galbūt jūs ruošiatės šeimos pagausėjimui? O gal planuojate įsigyti šunį, su kuriuo žadate daug keliauti? Visa tai gali turėti ir tiesioginės įtakos jūsų galutiniam sprendimui, pasirenkant vieną ar kitą transporto priemonę.

Dar vienas svarbus patarimas yra pagalvoti apie tai, kas jums patinka ir nepatinka dabartiniame jūsų automobilyje. Atsižvelgiant į tai galite ieškoti ir jums tinkamos naujos transporto priemonės.

Supraskite jums prieinamą informaciją

Iš tikrųjų šiandien yra labai nesudėtinga pasimesti tarp daugybės kiekvienam iš mūsų lengvai prieinamos informacijos – ypač, kai kalba pakrypsta apie skirtingus automobilius ir įvairius automobilių finansavimo būdus. Dėl šios priežasties prieš priimant vienokį ar kitokį sprendimą, turėtumėte skirti laiko ir pastangų tam, kad tinkamai suprastumėte visą jums prieinamą informaciją.

Tai reiškia, kad jūs turėtumėte įsigilinti į jums patinkančių modelių automobilių technines charakteristikas ir jų privalumus bei trūkumus. Taip pat vertėtų išsiaiškinti visas paskolų ir lizingo sąlygas – jei vis dėlto nuspręsite automobilį pirkti ne asmeninėmis lėšomis. Visa tai jums turėtų padėti neprašauti pro šalį ir išvengti įvairių nesusipratimų.

Skaityti  Automobilių dalys ir eksploataciniai skysčiai, kuriuos reikia keisti nepriklausomai nuo ridos

Išsiaiškinkite, kaip vyksta automobilio pirkimo procesas

Jei tai bus pirmasis kartas, kai jūs patys savo jėgomis bandysite įsigyti automobilį, nėra ko abejoti, kad šią akimirką galite turėti labai daug klausimų. Tačiau lygiai taip pat kartais susiduriama ir su visiškai priešinga situacija, kuomet žmogus mano, jog visas šis procesas yra labai nesudėtingas ir paprastas, nereikalaujantis jokių papildomų pastangų. Tiek vienu, tiek ir kitu atveju reikėtų stabtelėti ir skyrus daugiau savo laiko pasidomėti, kaip vyksta visas automobilio pirkimo procesas

Visų pirma, niekuomet nesibaiminkite derėtis dėl jums pateiktos automobilio kainos. Tačiau jei jūs visiškai nenusimanysite apie automobilius, tuomet nusiderėti jums palankesnę kainą gali būti pernelyg sudėtinga. Ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl jau minėjome, kad jūs turėtumėte gerai įsigilinti į jums patinkančių automobilių modelius. Jei žinosite, į ką turėtumėte atsižvelgti ir kam turėtumėte skirti didžiausią dėmesį, jums turėtų būti lengviau leistis į derybas ir išsiderėti palankesnę kainą.

Be to, jei jūs išsiaiškinsite daugumą automobilio pirkimo subtilybių, taip pat būsite puikiai susipažinę su įvairiomis gudrybėmis, kurias neretai yra linkę pasitelkti automobilių pardavėjai. Tai jums padėtų išvengti neteisingų sprendimų, apgaulės rizikos ir kitų nepatogumų.

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button