Automobilio skleidžiami garsai, kurie reiškia išlaidas remontui - Reidas Official
Informaciniai straipsniai

Automobilio skleidžiami garsai, kurie reiškia išlaidas remontui

Išraiškingas barškėjimas automobilyje, girgždėjimas, ūžimas po variklio dangčiu, dūzgimas – tai signalai, kurie gali reikšti, kad sugedo svarbūs automobilio komponentai. Net ir tylūs, bet neįprasti automobilio garsai gali reikšti rimtą gedimą, todėl jų neverta ignoruoti.

Neįprasti transporto priemonės garsai dažnai yra ankstyvas gedimo požymis. Vairuotojai, kurie nekreipia dėmesio į tokias problemas ir per vėlai praneša apie jas autoservisui, rizikuoja sulaukti rimtų pasekmių. Kokie pirmieji požymiai gali rodyti problemas?

Netolygūs garsai, pavyzdžiui, staigiai sukant šalia ratų sklindantis stuksenimas, girgždesys, sklindantis iš generatoriaus srities, arba važiuojant automobiliu sklindantis ūžesys gali rodyti, kad pakaba veikia blogai ir variklis yra pažeistas. Jei vairuotojas automobilyje išgirsta nerimą keliantį garsą, jis turėtų apsilankyti autoservise, nes vien pagal garsą neįmanoma nustatyti gedimo priežasties, o dažnai jis gali būti susijęs su rimtais, pavyzdžiui, katalizatoriaus strypų pažeidimais“, – sako autoserviso meistras.

Ar įmanoma nustatyti gedimą pagal garsą?

Specialistai atkreipia dėmesį į keletą būdingų garsų, kurie signalizuoja apie automobilio gedimus. Ką kiekvienas iš jų reiškia? Iš po automobilio variklio dangčio sklindantis skardus garsas paprastai yra susidėvėjusio daugkartinio V formos diržo, atsakingo už generatoriaus ir oro kondicionieriaus kompresoriaus pavarą, požymis. Šio signalo ypač nereikėtų ignoruoti vasarą, nes tuomet diržai ir skriemuliai dėvisi sparčiausiai. Be to, sugedus oro kondicionavimo sistemai, vairuotojas automobilio salone gali girdėti garsų dundėjimą.

Skaityti  Padangų slėgio davikliai - jų tipai, tarnavimo laikas ir gedimo priežastys

Iš variklio sklindantys garsai yra įtempiklio nusidėvėjimo požymis. Jei vairuotojas važiuodamas girdi būdingą dunksėjimą rato srityje, ypač atliekant greitėjimo manevrą, tai reiškia, kad šio komponento guolis susidėvėjęs. Paskutinis, dažniausiai girdimas gedimo garsas yra ūžimas sklindantis iš vairo stiprintuvo siurblio. Tai gali reikšti, kad vairo stiprintuvo siurblyje yra nuotėkis arba stabdžių sistemoje trūksta skysčio. Garsas paprastai sustiprėja atliekant manevrus stovint vietoje.

Jei ignoruosite gedimų garsus automobilyje, tai gali privesti prie rimtų pasekmių. Verta prisiminti, kad triukšmas automobilyje gali ne tik rodyti rimtą gedimą, bet ir, esant itin dideliam aplaidumui, sukelti pavojingas vairavimo situacijas.

Išlaidos, susijusios su gedimo ignoravimu

Vairuotojams, kurie per vėlai praneša apie gedimus autoservisams, tenka patirti papildomų išlaidų už sugedusių dalių remontą. Geriausia, kad kartą per metus arba nuvažiavus 10-15 000 kilometrų automobilį patikrintų specialistas.

Verta prisiminti, kad net ir nedidelis defektas gali lemti kitus, kartais rimtesnius ir brangiau kainuojančius gedimus. Pirmasis signalas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra neįprasti automobilio skleidžiami garsai, nes jie gali rodyti, kad pažeisti tokie komponentai kaip variklis.

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button