Norint teisingai naudoti oro kondicionierių, reikia suprasti ženklus ir simbolius. Paaiškiname visus automobilių oro kondicionierių žymėjimus.
Prasidėjus šiltesniems orams vairuotojai vėl vertina oro kondicionieriaus naudojimą automobilyje. Ši sistema ypač praverčia važiuojant greitkeliais – atsidarius langus būtų keliamas didelis triukšmas, be to, nebūtų įmanoma taip atvėsinti automobilio salono, kaip tai padarytų oro kondicionierius. Galbūt ne visi tai žino, bet jis taip pat naudingas žiemą, nes akimirksniu pašalina vandens garus nuo langų ir sumažina drėgmę automobilyje.
Kitas dalykas – oro kondicionierių reikia naudoti reguliariai, o ne sezoniškai – po ilgos pertraukos sistema nebus tinkamai sutepta, nes aušinimo skystis, kuriuo aprūpinama visa sistema, įskaitant ir oro kondicionieriaus kompresorių, sluoksniuojasi. Todėl žiemą patartina retkarčiais įjungti oro kondicionierių tik tam, kad jis kurį laiką veiktų.
Ką reiškia ant oro kondicionieriaus esantys pavadinimai ir simboliai?
Automobilio oro kondicionierių reikia naudoti atsargiai, net jei tai vadinamoji „Climatronic“ sistema, t. y. automatinė sistema, reguliuojanti oro srautą pagal nustatytą temperatūrą. Tinkamo naudojimosi oro kondicionavimo sistema pagrindas – būti susipažinusiam su žymenimis ir simboliais prietaisų skydelyje. Laimei, jie yra standartizuoti daugumoje automobilių ir neturėtų kelti abejonių persėdus iš visiškai kito modelio, net žemesnės rinkos klasės. Tačiau netrūksta kelių konkrečių automobilių gamintojams būdingų žymėjimų. Toliau paaiškiname visus automobilių oro kondicionavimo mygtukų simbolius.
Automobilių oro kondicionierių pavadinimai
- AC arba A/C – oro kondicionavimo sistemos įjungimas ir išjungimas. Įjungtą sistemą paprastai rodo AC arba A/C mygtuko lemputė.
- AC OFF, A/C OFF arba OFF – mygtukas, kuriuo išjungiamas oro kondicionierius arba visa vėdinimo sistema (gali būti su indikatoriumi).
- MAX A/C – efektyviausias oro kondicionavimo režimas.
- AUTO – automatinis oro kondicionieriaus režimas, kai jo parametrai pritaikomi prie nustatytos vidaus temperatūros.
- DUAL – dviejų zonų klimato kontrolės režimas.
- EC, ECO arba ECON – ekonominis režimas, atjungiamas oro kondicionieriaus kompresorius.
- SYNC – vairuotojo ir keleivio temperatūros nustatymų sinchronizavimas.
- SOFT, NORMAL, FAST ir t. t. – automatinio oro kondicionieriaus veikimo režimai.
- Ventiliatoriaus simbolis – oro kondicionieriaus oro kiekio valdymas.
- Automobilio simbolis su posūkio rodykle, posūkio rodykle arba apskritimą sudarančiomis rodyklėmis – vidinė cirkuliacija (oro recirkuliacija salone).
- Automobilio simbolis su rodykle, nukreipta į jo vidų – išorinis oro įsiurbimas.
- Rodyklių simboliai, taip pat sėdinčio žmogaus piktograma ir priekinio stiklo kontūras – oro kondicionieriaus ventiliacijos angos kryptis.
- Priekinio stiklo simbolis su į viršų kylančiomis rodyklėmis ir žodžiu MAX – didžiausias priekinio stiklo srautas.
- Snaigės simbolis – įjungtas oro kondicionierius.
- Mėlynas laukelis šalia temperatūros – žema vidaus temperatūra.
- Raudonas langelis šalia temperatūros – aukšta vidaus temperatūra.
Priklausomai nuo automobilio modelio, oro kondicionierius veikia keliais būdais. Anksčiau buvo šliaužikliai. Vėliau juos pakeitė sukamieji ratukiniai valdikliai, kurie laikomi patogiausiu oro kondicionieriaus valdymo būdu. Dėl šios priežasties jų vis dar galima rasti net ir naujuose automobiliuose, nors netrūksta modelių, kuriuose visos „klimato“ funkcijos sutelktos jutikliniame ekrane salone. Juose taip pat reikėtų rasti anksčiau cituotus simbolius, todėl problemų iššifruoti oro kondicionavimo „paslaptis“ neturėtų kilti.