Teoriškai degalinėse parduodami žieminiai degalai paruošti atšiaurioms, šaltoms sąlygoms. Tačiau degalinėse vis tiek parduodami benzininio ir dyzelinio kuro priedai. Ar verta naudoti kuro priedus?
- Anksčiau degalai buvo daug prastesnės kokybės, o priedai akivaizdžiai pagerindavo jų savybes. Šiandien, nors degalai yra daug geresni, priedai išliko.
- Per didelius šalčius dyzelinių automobilių savininkai turėtų pagalvoti apie priedą, taip pat tie, kurie važinėja naudodami mažai degalų arba turi suskystintų dujų sistemą.
- Priedai padeda varikliui užsivesti esant žemai temperatūrai ir sumažina nepageidaujamus degalų pokyčius dėl žemos temperatūros.
Žieminis dyzelinas teoriškai turėtų veikti iki -20 laipsnių Celsijaus. Taip teigiama standarte, tačiau iš tikrųjų dyzelinio variklio užvedimo problemos gali kilti daug anksčiau.
Kai oras labai šaltas, gera išeitis būtų įsipilti arktinių degalų (jų parametrai geresni nei žieminių degalų) arba įpilti priedo (vadinamojo depresanto arba antigelio). Tačiau reikėtų nepamiršti, kad tokia specifika veikia tik tada, kai dyzeliniai degalai dar nėra praradę savo savybių. Geriausia jų įpilti iš karto po degalų papildymo.
Benzino savininkai taip pat gali pridėti priedą
Tačiau degalų priedų turėtų ieškoti ne tik dyzelinių variklių savininkai. Žmonės, kurie važinėja mažai, bake turi nedaug degalų ir turi suskystintų dujų sistemą, taip pat turi rūpintis savo degalų būkle (Taip pat skaitykite: „Ar degalai sensta, o jų kokybė su laiku blogėja?“). Senas benzinas praranda savo savybes, o kai benzino yra mažai, bake kaupiasi vanduo, todėl jis ir visa degalų sistema patiria koroziją.
Norint to išvengti, geriausia tiesiog važiuoti taip pat benzinu ir turėti pilną jo baką. Tačiau taip pat galite įpilti benzino priedo arba specialaus priedo, skirto automobiliams, kuriuose įrengtos suskystintos naftos dujos. Tokie priedai lėtina degalų senėjimą, suriša vandenį ir sumažina bendrą nepatikimumą.
Visi šie priedai taip pat tam tikru mastu valo degalų sistemą. Tačiau šiuo atžvilgiu, norint pasiekti efektą, geriau juos naudoti reguliariai ir naudoti specialiai tam skirtus.
Dyzelinio kuro priedai. Nepilkite benzino į dyzeliną!
Nerekomenduojame taikyti anksčiau populiarių metodų, t. y. į dyzelinius degalus pilti benzino arba denatūruoto alkoholio. Taip, šie būdai veikia degalų savybes ir padaro taip, kad parafino nuosėdos nesusidaro, tačiau šiuolaikinėse konstrukcijose, pagrįstose siurblių purkštukais ir common rail sistemomis, tai gali lengvai sukelti rimtų degalų sistemos gedimų. Viskas dėl pablogėjusių dyzelinių degalų tepimo savybių. Skirtingai nei benzinas, dyzeliniai degalai tarnauja ir degalų sistemos komponentams tepti. Taip pat skaitykite: „Ar degalai gali užšalti? Ką daryti, jei užšalo?“
Priedai degalams visada praverčia
Ar priedai veikia? Taip, jie neleidžia degalams užšalti ir gali juos dar labiau išvalyti. Tačiau juos svarbu įpilti degalų papildymo metu, nes, kai iš dyzelino pradeda nusėsti parafinas, jau būna per vėlu. Be to, norint užtikrinti, kad degalai mūsų nenuvils, reikėtų reguliariai pildyti degalų baką ir naudotis automobiliu, kad degalų bake neliktų per ilgai.