Pastaruoju metu ant automobilių kėbulų ir langų atsirado geltonai žalios spalvos dulkių. Iš kur jos atsiranda? Nors jos pasirodo periodiškai, šį kartą tai nėra „garsiosios“ Sacharos dulkės. Tačiau ji gali būti žalinga mūsų automobiliams, jei nesilaikysime kelių taisyklių.
Geltonos spalvos dulkės. Kas tai yra?
Jei manote, kad tai Sacharos dulkės, galite būti ramūs. Šį kartą kaltininkas yra pušis. Gegužės pabaiga ir birželio pradžia – jos žiedadulkių sezonas. Geltonos žiedadulkės yra lengvos, tačiau lengvai prilimpa prie visų rūšių paviršių. Be automobilių kėbulų, dažnai ją galime pamatyti ir ant brūzgynų.
Užtenka nedidelio vėjo, kad žiedadulkės pasklistų po visą teritoriją. Todėl būdingas reidas neturėtų mūsų stebinti, net jei šalia mūsų neauga pušys.
Dulkės ypač pastebimos, jei ant mūsų automobilio po lietaus iškrenta lengvas, trumpalaikis lietus. Tuomet automobilis gali atrodyti taip, tarsi kelis mėnesius nebūtų buvęs plaunamas.
Ar geltonųjų pušų dulkės yra pavojingos automobiliui ir juo važiuojantiems žmonėms?
Kovojant su geltonomis dulkėmis reikia prisiminti dvi taisykles. Pirma, niekada nevalykite kėbulo sausuoju būdu. Taip gali atsirasti dažų įbrėžimų, kuriuos pašalinus reikės poliruoti kėbulą. O tai gali kainuoti brangiai.
Užtenka apsilankyti automobilių plovykloje, kad saugiai pašalintumėte geltonas dulkes. Taip pat reikia šiek tiek kantrybės, nes pušų žiedadulkių sezonas trunka iki birželio vidurio. Be reguliaraus plovimo, reikia nepamiršti dar vieno dalyko.
Tiesa, pušų žiedadulkės labai retai sukelia alergiją, tačiau dėl didelės žiedadulkių koncentracijos jos gali sukelti nemalonių pojūčių net ir tiems žmonėms, kurie nėra alergiški. Todėl atkreipkite dėmesį į oro kondicionieriaus švarą ir nepamirškite reguliariai keisti salono filtrą.