Kada gali būti atimtos teisės už KET pažeidimus? - Reidas Official
Informaciniai straipsniai

Kada gali būti atimtos teisės už KET pažeidimus?

Kelių eismo taisyklių (KET) yra labai daug. Šią pamoką išmoksta kiekvienas bandantis gauti vairavimo teises ir besiruošiantis laikyti vairavimo egzaminą. Norint gauti teises nėra būtina žinoti visų taisyklių, bet būtina išlaikyti teorijos egzaminą pakankamai aukštu procentu. Bet vienas dalykas apie kurį vairuotojai žino mažiau nei apie pačias KET taisykles yra nuobaudos, kurios skiriamos jas pažeidusiems vairuotojams.

Kelių eismo taisykles sudaro daugiau nei 30 pagrindinių skyrių ir keli papildomi priedai (žiūrėti čia). Savaime suprantama, kad pačių taisyklių yra daug, daug kartų daugiau, ką puikiai žino kiekvienas laikęs vairavimo egzaminą ar dabar sprendžiantis KET bilietus. Išvardinti kurios taisyklės pažeidimas kokios nuobaudos susilaukia būtų tiesiog per didelė užduotis. Vietoje to, mes aprašysime visus atvejus, kuomet KET pažeidimas užtraukia ne tik piniginę baudą, bet ir bent laikiną vairuotojo teisių atėmimą.

  1. Jei vairuosite automobilį be valstybinio numerio ženklų arba jų galiojimas bus pasibaigęs, tai gali užtraukti ne tik nedidelę finansinę nuobaudą (iki 120 eurų), bet ir teisių atėmimą iki 3 mėnesių.
  2. Jei prieš tai minėtą taisyklę pažeidžiate piktybiškai, t.y. vairuojate su jums nepriklausančiais valstybinio numerio ženklais arba juos tyčia maskuojate, be finansinės nuobaudos jums grės teisių atėmimas nuo 6 iki 12 mėnesių.
  3. Viršijus greitį 31-40, 41-50 ir 50+ km/val. jums bus apribota teisė vairuoti transporto priemonę atitinkamai 3-6, 6-12 ir 12-18 mėn. laikotarpiui.
  4. Važiavimas degant neleidžiant važiuoti šviesoforo signalui gali reikšti tokio paties laikotarpio apribojimą vairuoti kaip ir nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją: 1-6 mėn.
  5. Svarbu pagal taisykles reaguoti į transporto priemones su įjungtais švyturėliais ir/ar jų palydą. Nesilaikymas atitinkamų kelių eismo taisyklių santykyje su šiomis transporto priemonėmis gali reikšti vairavimo teisių praradimą 2-4 mėn.
  6. Piktybiškas, chuliganiškas vairavimas, kuris neigiamai įtakoja ar gali įtakoti kitų vairuotojų saugumą, yra baudžiamas ypač griežtai: teisių atėmimu iki 2 metų.

Tai yra ryškesni atvejai, kuomet KET pažeidimai yra griežtesni ir neapsiriboja tik pinigine nuobauda. Tai nereiškia, kad šių taisyklių reikėtų paisayti labiau nei kitų. Bet visada yra pravartu žinoti apie pasekmes, kurios jūsų laukia jei pažeisite vieną ar kitą kelių eismo taisyklę.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button