Išmanieji telefonai yra vieni universaliausių šiandien naudojamų prietaisų. Jie yra ir pramogų, ir verslo prietaisai. Be to, jie gali padėti planuoti ir sekti asmeninį gyvenimą arba atlikti sudėtingus skaičiavimus, prilygstančius daug didesniam kompiuteriui.
Trumpai tariant, šie prietaisai gali būti neįkainojami pagalbininkai, kuriuos galime patogiai nešiotis kišenėje, kai kasdien vykstame darbo reikalais ar ilsimės namuose. Bet kuriuo atveju mums svarbu turėti būdą, kaip palaikyti telefonų baterijas įkrautas ir paruoštas darbui.
Nors gali būti įprasta prijungti telefoną prie suderinamo įkroviklio ir lizdo, kai tik grįžtate namo, ne visada galite tai padaryti, kai prietaiso baterija išsikrauna. Jei išmaniuoju telefonu vis tiek reikia naudotis visą dieną, per tą laiką, kol išeinate iš namų, gali tekti jį įkrauti daugiau nei vieną kartą. Vienas iš būdų tai padaryti – automobilinis įkroviklis.
Kai kurie telefonų savininkai, kurie galvoja apie vieno iš šių įkroviklių įsigijimą, gali pasidomėti, kaip jie veikia. Šią temą aptarsime šiandienos straipsnyje. Toliau taip pat gilinsimės į telefonų įkroviklių ypatumus.
Kai kurios iš šių temų gali apimti, ar galima juos nuolat palikti prijungtus prie telefonų, arba kiek papildomų degalų, jei tokių yra, gali prireikti jiems maitinti. Panašiai kalbėsime ir apie automobilių įkroviklių poveikį transporto priemonių akumuliatoriams, taip pat apie tai, ar šie prietaisai gali įkrauti telefonus ir be jokios į automobilį tiekiamos elektros energijos.
Kaip veikia telefono automobilinis įkroviklis?
Jūsų automobilis naudoja savo akumuliatorių, kad įkrautų įvairius elektroninius dalykus, kuriuos reikia naudoti jam važiuojant. Bet koks skaitmeninis ar maitinamas automobilio priedas ar funkcija turi imti srovę iš akumuliatoriaus, tas pats pasakytina ir apie jūsų išmanųjį telefoną.
Jei jums reikia įkrauti telefoną, kai jis yra automobilyje, į patį automobilį įkišite specialų įkroviklį. Šis įkroviklis turės galinį prievadą ir adapterį, kurie šiek tiek skirsis nuo standartinio telefono įkroviklio, prie kurio galbūt esate pripratę.
Automobilinio įkroviklio atveju vieną jo galą įkišite į didelį apvalų prievadą, esantį ant automobilio prietaisų skydelio. Beveik visi šiuolaikiniai automobiliai turėtų turėti tokį prievadą žiebtuvėlio pavidalu, tačiau gali būti, kad turite modelį, kurio gamintojas numatė kitokią prievado paskirtį.
Kadangi šiais laikais automobilių įkrovikliai yra labai paplitę, kai kurios transporto priemonės gali būti su prievadais, kuriuos dizaineriai sukūrė tik įkrovimui. Kituose automobiliuose tinkama automobilinio įkroviklio įvesties vieta gali būti ne prietaisų skydelyje, o kitoje vietoje. Dar kituose automobiliuose gali būti įdiegta technologija, leidžianti telefoną įkrauti ir belaidžiu būdu.
Tačiau automobiliniai įkrovikliai turi specialius adapterius. Kaip ir tada, kai prijungiate telefoną prie kištukinio lizdo norėdami jį įkrauti namuose, automobilio akumuliatoriumi tekanti srovė yra per didelė, kad įprastinio išmaniojo telefono elektronika galėtų ją atlaikyti. Jei tokią srovę praleistumėte per nemodifikuotą telefoną, jis būtų perkrautas ir sugadintų telefono grandines, galbūt nepataisomai.
Todėl automobilinio įkroviklio adapteris konvertuoja šios srovės galią į mažesnę, kurią telefonas gali atlaikyti.
Telefono automobilinis įkroviklis paims dalį automobilio akumuliatoriaus energijos, sumažins jos įtampą iki priimtinos ir panaudos šią galią išmaniojo telefono akumuliatoriui įkrauti.
Ar automobilio telefono įkrovikliai naudoja degalus?
Taip, naudodami automobilinius telefono įkroviklius sudeginsite šiek tiek daugiau degalų nei tuo atveju, jei nuspręstumėte telefono išvis neprijungti prie elektros tinklo. Kalbėjome apie tai, kad automobilis įkraunamas iš akumuliatoriaus, kas yra tiesa. Tačiau jūsų automobilio variklis turi dirbti šiek tiek intensyviau, kad padidėtų akumuliatoriaus srovė, kurią jis turi imti.
Tiksliau tariant, automobilio varikliui gali prireikti šiek tiek didesnio sukimo momento, kad būtų priverstas suktis kintamosios srovės generatorius. Automobilio įkroviklis sukuria lauką, kuris veikia priešingai automobilio generatoriaus krypčiai.
Visa tai gali skambėti kaip sunkus darbas automobilio varikliui, tačiau mes tik sutelkiame dėmesį į galimą automobilio įkroviklio poveikį. Šiuo atveju tikrasis papildomo darbo ar energijos kiekis, kurio gali prireikti automobiliui, yra toks mažas, kad dauguma žmonių jį laikytų beveik nereikšmingu.
Ar galima automobilyje palikti įjungtą ir veikiantį USB įkroviklį?
Paprastai automobilyje esantį USB įkroviklį galima palikti įjungtą, kai jis yra automobilyje. Tai galioja nepriklausomai nuo to, ar telefonas prijungtas prie įkroviklio, ar ne, tačiau abiem atvejais energijos suvartojimas skiriasi. Kai kuriuose automobilių modeliuose yra jungiamieji lizdai, o kai kuriuose – ne.
Jei lizdai yra perjungiami, automobilis po kurio laiko, kai jais nesinaudojate, turėtų šiuos lizdus užmigdyti. Tokiais atvejais prie tų lizdų prijungti prietaisai neturėtų imti energijos.
Net jei automobilyje yra lizdas, kuris po tam tikro laiko neišsijungia, bet koks elektros energijos suvartojimas palikus automobilio įkroviklį prievade turėtų būti beveik be galo mažas. Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų nustoja įkrauti akumuliatorių, kai šis pasiekia visą savo talpą. Jau vien tai neleis prietaisui imti daugiau srovės, nei jam reikia, ir išsikrauti automobilio akumuliatoriaus.
Jei nuspręsite telefoną pasiimti su savimi, automobilinis įkroviklis būtinai ims tik tiek energijos, kad rodytų LED lemputę, kuri gali reikšti aktyvų ryšį su automobiliu. Vietoj to kiti automobilio prievadai gali išsijungti. Tokiais atvejais net nepamatytumėte įkroviklio lemputės, kol vėl neužvesite automobilio.
Vienintelis būdas, kaip automobilio įkroviklis automobilyje gali kelti problemų akumuliatoriui, yra tas, kad palikote jį prijungtą prie įkrovimo prievado daugelį mėnesių, per visą tą laiką vėl neužvedę automobilio. Kai kas nors panašaus nutinka, yra tikimybė, kad per tokį ilgą laikotarpį akumuliatorius gali lėtai išsikrauti.
Vis dėlto, jei automobilį užvedate ir naudojate periodiškai, prie bet kurio jo prievado prijungtas įkroviklis neturėtų turėti jokio reikšmingo poveikio automobiliui, kurį būtų galima išmatuoti.
Ar automobilio telefono įkrovikliai veikia, kai automobilis išjungtas?
Gali būti įmanoma įkrauti telefoną, kai automobilis neveikia. Tokiu atveju tiesiog naudotumėte akumuliatoriaus energiją, kad į automobilio įkroviklį būtų tiekiama srovė, pakeistumėte ją į priimtiną įtampą ir suteiktumėte energijos išmaniojo telefono akumuliatoriui. Tačiau ši galimybė gali priklausyti nuo pačios transporto priemonės markės ir modelio.
Kai kuriuose automobiliuose lizdas, į kurį galima įjungti automobilio įkroviklį, išjungus transporto priemonę vis tiek gauna maitinimą. Kituose tas pats kištukinis lizdas gauna maitinimą iš automobilio variklio uždegimo. Jei turite vieną iš pirmųjų tipų transporto priemonių, turėtumėte turėti galimybę įkrauti telefoną, kai automobilis neveikia.
Dauguma patikimų įkroviklių turi kokią nors piktogramą, kuri šviečia, kai telefonas įkraunamas. Galite ieškoti bet kokio tokio indikatoriaus, kad sužinotumėte, ar jūsų automobilis gali įkrauti telefoną net ir tada, kai automobilis yra išjungtas, tačiau čia reikia atkreipti dėmesį į vieną išlygą. Kai kuriuose nebrangiuose įkrovikliuose gali būti naudojami netinkami komponentai arba konstrukcija.
Naudojant tokius gaminius gali kilti tam tikra rizika telefonui, automobilio akumuliatoriui arba abiem, jei nuspręstumėte palikti prietaisus prijungtus, kai jūsų nėra prie automobilio. Tokiais atvejais prastas automobilinis įkroviklis gali užsidegti arba nepataisomai sugadinti abiejų sistemų akumuliatorius. Pravartu pirkti ir naudoti tik tuos įkroviklius, kuriuos patikimi gamintojai gamina specialiai naudoti transporto priemonėse.