Informaciniai straipsniai

Momentinio greičio matuokliai

Momentinio greičio matuokliai – tai įrenginiai, kurie yra naudojami motorinių t. p. greičio viršijimams fiksuoti. Pasitelkus į pagalbą šiuos prietaisus norima sudrausminti vairuotojus, kurie nesilaiko kelių eismo taisyklių ir viršija leistiną važiavimo greitį. Daugelį metų Lietuvoje naudojamais matuokliais yra bandoma pakeisti vairavimo kultūrą ir sumažinti įvykių skaičių keliuose.

Kokias dar funkcijas be greičio viršijimo atlieka momentinio greičio matuokliai?

Prieš daugiau nei 10 metų atsiradę momentiniai greičio radarai, kurie dar kitaip buvo vadinami „inkilais“ fiksuodavo tik leistino greičio viršijimą. Metams bėgant juos pakeitė nauji įrenginiai. Naujieji prietaisai gali fiksuoti ne tik greitį, bet taip pat atlieka ir kitas funkcijas. Fiksuoja automobilio numerius, eismo juostas, transporto priemonių techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą bei ar vairuotojas yra susimokėjęs kelių naudotojo mokestį. Taip pat nauji radarai fiksuoja automobilius, kurie kerta sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui, važiuoja viešajam transportui skirtomis eismo juostomis arba atlieka kitus neleistinus manevrus.

Ar vairuotojai yra perspėjami kelio ženklais, jog artėja prie momentinio greičio radaro?

Artėdami prie momentinio greičio radaro vairuotojai yra perspėjami įspėjamaisiais kelio ženklais, jog priekyje yra matuoklis.

Momentinio greičio matuokliai vietos, kurioje jie yra sumontuoti.

Prieš kiekvieną momentinio greičio radarą yra įspėjamasis ženklas, kuris perspėja vairuotoją apie tai, jog jis artėja prie greičio matuoklio. Daugumai vairuotojui vis vien yra smalsu pamatyti žemėlapį, kuriame yra nurodytos visos matuoklių vietos.

Momentiniai greičio matuokliai žemėlapis – senas.

Tai yra jau daugelį metų mūsų šalies keliuose naudojamų momentinio greičio matuoklių žemėlapis. Daugelis iš jų užmiesčių keliukuose jau yra pašalinti. Per 2020 metus kitose vietose bus įrengti nauji ir daugiau funkcijų atliekantys greičio matuokliai.

Naujas momentinio greičio matuoklių žemėlapis ir vietos, kuriose jie yra įrengti.

Kol kas oficialus žemėlapis su naujai įrengtų matuoklių vietomis dar nėra paskelbtas. Momentinio greičio radarai mūsų šalies keliuose pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos pateiktą informaciją turi būti įrengti iki 2020 m. gruodžio mėnesio galo. Kai bus paskelbtas naujųjų matuoklių žemėlapis, tai būtinai papildysime šį straipsnį.

Norite stebėti eismo sąlygas keliuose realiu laiku? Prisijunkite prie Reidas Official informacijos kanalų.
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Susiję straipsniai

Back to top button