Momentinio greičio matuokliai 2022 žemėlapis - Reidas Official
Informaciniai straipsniai

Momentinio greičio matuokliai

Momentinio greičio matuokliai – tai įrenginiai, kurie yra naudojami motorinių t. p. greičio viršijimams fiksuoti. Pasitelkus į pagalbą šiuos prietaisus norima sudrausminti vairuotojus, kurie nesilaiko kelių eismo taisyklių ir viršija leistiną važiavimo greitį. Daugelį metų Lietuvoje naudojamais matuokliais yra bandoma pakeisti vairavimo kultūrą ir sumažinti įvykių skaičių keliuose.

Kokias dar funkcijas be greičio viršijimo atlieka momentinio greičio matuokliai?

Prieš daugiau nei 10 metų atsiradę momentiniai greičio radarai, kurie dar kitaip buvo vadinami „inkilais“ fiksuodavo tik leistino greičio viršijimą. Metams bėgant juos pakeitė nauji įrenginiai. Naujieji prietaisai gali fiksuoti ne tik greitį, bet taip pat atlieka ir kitas funkcijas. Fiksuoja automobilio numerius, eismo juostas, transporto priemonių techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą bei ar vairuotojas yra susimokėjęs kelių naudotojo mokestį. Taip pat nauji radarai fiksuoja automobilius, kurie kerta sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui, važiuoja viešajam transportui skirtomis eismo juostomis arba atlieka kitus neleistinus manevrus.

Ar vairuotojai yra perspėjami kelio ženklais, jog artėja prie momentinio greičio radaro?

Artėdami prie momentinio greičio radaro vairuotojai yra perspėjami įspėjamaisiais kelio ženklais, jog priekyje yra matuoklis.

Momentinio greičio matuokliai vietos, kurioje jie yra sumontuoti.

Prieš kiekvieną momentinio greičio radarą yra įspėjamasis ženklas, kuris perspėja vairuotoją apie tai, jog jis artėja prie greičio matuoklio. Daugumai vairuotojui vis vien yra smalsu pamatyti žemėlapį, kuriame yra nurodytos visos matuoklių vietos.

Momentiniai greičio matuokliai žemėlapis 2022 m.

5/5 - 2 balsas(-ai)

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button