Jie yra pagrindinė automobilio įrangos dalis. Kam naudojama saga ant saugos diržo prieš pat sagtį? Nors jo lengva nepastebėti, ne visi žino apie jo svarbų vaidmenį.
Šiandien jie laikomi standartine automobilių įranga, tačiau taip buvo ne visada. Saugos diržų istorija siekia XIX a., kai George’as Cayley pasiūlė juos naudoti skraidymo aparatuose, tačiau ši idėja neišpopuliarėjo. Pirmasis patentas dėl saugos diržų automobiliuose buvo išduotas 1885 m. Edwardui Claghornui. Tik XX a. šeštajame dešimtmetyje jie pradėti plačiai naudoti. Jų konstrukcija nėra atsitiktinė, o kiekviena sudedamoji dalis slepia svarbią funkciją.
Kam reikalinga saga ant saugos diržo? Paprastas elementas, dėl kurio diržą naudoti patogiau
Saugos diržai ir jų pagrindinės funkcijos yra gerai žinomos, tačiau maža plastikinė saga ant diržo, į kurią dažnai nekreipiame dėmesio, – ne. Ne visi žino, kad ji atlieka svarbų vaidmenį. Ji neatsitiktinai yra pilvo ir šlaunų lygyje. Jis padeda išlaikyti diržo sagtį vietoje, todėl ją lengviau rasti ir užsegti. Nors ji neturi tiesioginės įtakos saugumui, ji neabejotinai padeda pagerinti komfortą, apsaugo nuo pažeidimų uždarant duris ir palengvina prieigą prie diržo tamsoje.
Kaip taisyklingai reikia prisisegti saugos diržus? Teisingai ir išvengsite baudos

Vairuotojai ir keleiviai privalo prisisegti saugos diržus. Tai svarbu daryti ne tik bijant baudos, bet visų pirma todėl, kad saugos diržai gerokai padidina tikimybę išgyventi avarijos atveju. Teigiama, kad teisingai užsegtas saugos diržas turi gerai priglusti prie kūno, kuo žemiau remti klubus ir eiti per peties vidurį. Jie taip pat neturėtų nuslysti nuo peties.
Sureguliuokite viršutinį saugos diržo tvirtinimo tašką (ant šoninio stulpelio). Jei esate storai apsirengę, atsisegkite paltą, švarką ar švarkelį ir pritempkite diržą kuo arčiau kūno. Užsegę sagtį, patraukite krūtinės diržą, kad pašalintumėte laisvumą. Diržas veikia tuo efektyviau, kuo tvirčiau apjuosia saugomą asmenį. Šiuolaikiniai savaiminio įtempimo diržai nevaržo judesių, tačiau gali pernelyg atsipalaiduoti! Todėl išmokite diržą įtempti dar ir dar kartą, kad jis gerai priglustų prie krūtinės ir klubų.
Važiavimas su neužsegtų saugos diržų užtraukia baudą nuo 30 iki 50 eurų.