Pagrindiniai nemalonių kvapų automobilio salone šaltiniai yra besiformuojantys maisto likučiai ir kitos organinės medžiagos, oro kondicionavimo sistemoje besidauginantys grybeliai ir bakterijos, taip pat cigarečių dūmai. Laimei, turima automobilių kosmetika, profesionali chemija ir įranga, naikinanti mikroorganizmus, leidžia visiškai atsikratyti nemalonių kvapų iš salono. Taip pat padės blogų įpročių keitimas.
- Yra įvairių būdų, kaip atsikratyti nemalonaus kvapo automobilyje, ir nors atskirų procedūrų gali nepakakti, svarbu problemą spręsti kompleksiškai ir nuosekliai.
- Pagrindinis automobilio apmušalų gaivinimo būdas – gerai juos išplauti, tačiau to gali nepakakti nemaloniems kvapams, atsiradusiems dėl ilgalaikio rūkymo automobilyje, pašalinti.
- Be kvapus neutralizuojančių cheminių medžiagų, viena iš veiksmingiausių automobilio salono gaivinimo priemonių yra apdorojimas ozonu.
Kažkada buvo teigiama, kad automobilyje išsiliejusio pieno kvapo neįmanoma pašalinti. Tas pats pasakytina ir apie nemalonų cigarečių kvapą. Pardavimo skelbimuose dar ir šiandien įprasta nurodyti, kad naudotas automobilis pasižymi tuo, jog „jame niekada nebuvo rūkyta“. Tačiau šiandien kvapų neutralizatorių arsenalas yra daug platesnis nei anksčiau. Tačiau vienas dalykas nepasikeitė: norint pašalinti nepageidaujamus kvapus iš automobilio salono nepakanka naudoti kvapų valiklį, o veiksmingiausias būdas atsikratyti cigarečių dūmų – tiesiog nerūkyti automobilyje (ir geriausia išmesti cigarečių pakelį į šiukšliadėžę).
Visų pirma – oro gaiviklis
Norėdami, kad automobilio salonas įgautu malonų kvapą galime įsigyti oro gaiviklį. Jie būna skirtingų išvaizdų, formų ir skleidžia įvairius kvapus, jums tereikia išsirinkti tą, kuris jums patiks. Šiuo metu vieni iš populiariausių yra Fresso prekės ženklo mediniai automobilio kvapai.
Šis prekės ženklas siūlo pakabinamus ant galinio vaizdo veidrodėlio medinius kvapus, kurie išlaiko savo kvapą iki 31 dienos. Kvapui pasibaigus jį galima atnaujinti purškiamais Fresso kvepalais. Išsirinkti galite iš 8 skirtingų kvapų kompozicijų. Tačiau turite žinoti, jog tai yra trumpalaikis blogo kvapo pašalinimo būdas. Norėdami nemalonų kvapą pašalinti pilnai turite „kapstyti giliau“.
Visų antra – siurbimas
Labai kruopštus salono išsiurbimas visada yra bet kokio automobilio salono valymo ir atnaujinimo pagrindas. Kol automobilis nėra išsiurbtas, neturėtumėte naudoti jokių plovimo ar kvapų neutralizavimo cheminių priemonių, nes dauguma jų yra vandens pagrindo, o jūs nenorite, kad automobilio apmušaluose „įstrigtų“ cheminių medžiagų ir purvo mišinys. Todėl labai kruopščiai išsiurbkite sėdynes ir atlošus, nepamirškite visų audinio įdubų ir siūlių, išsiurbkite kilimus, kilimėlius, jei įmanoma, išskleiskite sofas, kad patektumėte į užkampius, į kuriuos visada patenka maisto, smėlio ir kitų nešvarumų.
Papildomas patarimas: siurbdami nepamirškite, kad naudodami pernelyg stiprius gremžtukus galite sutrinti ir gerokai pagadinti automobilio kilimus. Be to, kietu antgaliu lengva subraižyti blizgų plastiką, ypač juodą. Todėl turite tai daryti atsargiai.
Visų trečia – vidaus plovimas
Automobilio apmušalus galima plauti dulkių siurbliu arba naudojant apmušalų plovimo purškiklius. Tirštomis putomis ištepkite visą apmušalą (niekada, pavyzdžiui, tik pusę sėdynės), šiek tiek palaukite, nušveiskite specialiu apmušalų šepetėliu arba gera mikropluošto šluoste ir, jei įmanoma, kruopščiai nušluostykite. Po plovimo automobilis neturi stovėti sandariai uždarytas – bent jau atidarykite langus, kad jis išdžiūtų. Akivaizdu, kad automobilis su išplautu salonu neturi stovėti per lietų. Jei neturite garažo, saloną reikėtų plauti esant geram orui – kuo šilčiau, tuo greičiau išdžius. Negalima sėdėti ant šlapių sėdynių, nes susidaro nemalonios raukšlės, o medžiaga išsitempia.
Papildomas patarimas: galvos apdangalą plaukite labai atsargiai, su minimaliu kiekiu vandens: jis gali nusilupti arba atsisluoksniuoti!
Ketvirta, cheminės medžiagos kvapams šalinti
Jei skalbimas nepadėjo pašalinti, pavyzdžiui, cigarečių dūmų kvapo taip, kaip tikėjomės, galime naudoti vadinamąjį kvapų neutralizatorių. Tai cheminės medžiagos, kurias purškiame, pavyzdžiui, ant automobilio kilimų. Geros šios rūšies kvapų neutralizavimo priemonės, nors ir turinčios kvapiųjų medžiagų, ne tik paslepia vieną kvapą kitu.
Penkta, oro kondicionieriaus grybelio naikinimas ir salono filtro keitimas
Lapai, spygliai, smėlis, žiedadulkės, vabzdžių liekanos ir kitos organinės medžiagos kaupiasi salono filtre ir, esant didelei drėgmei ir temperatūrai, suyra ir įgauna pelėsių kvapą, nuolat „aromatizuodamos“ į automobilio saloną patenkantį orą. Filtrą reikia pakeisti – būtinai po žiemos! Be to, automobilio vėdinimo sistemą reikia išvalyti nuo dūmų ir dezinfekuoti naudojant specialų oro kondicionavimo sistemoms skirtą dezinfekcinį preparatą, naudojant purkštuvą su ilgu zondu. Specialios dezinfekavimo priemonės su zondu dozavimą geriau patikėti dirbtuvių profesionalams, kurie žino, kaip sureguliuoti atskiras ventiliacijos angas, kad dezinfekavimo priemonė patektų į giliausius sistemos kampelius.
Šešta, nuolatinė oro kondicionierių dezinfekcija
Patartina kartą per mėnesį nusipirkti ir naudoti specialų purškiklį, kuriuo dezinfekuosite automobilio ventiliacijos sistemą. Norėdami purkšti, įjunkite variklį, įjunkite oro kondicionierių ir nustatykite maksimalų uždarosios aušinimo grandinės režimą. Paleiskite purkštuvą (pakuotės turi blokavimo mechanizmą) ir palikite jį uždarame automobilyje su įjungtu varikliu, veikiančia oro kondicionavimo sistema ir uždaroje ventiliacijoje. Po kelių minučių purkštuvas ištuštėja, o oro angos ir interjeras atsigaivina. Atidarykite automobilį, išjunkite variklį, išvėdinkite saloną – baigta. Atkreipkite dėmesį: dezinfekuojančių medžiagų kiekis „pasidaryk pats“ purškikliuose yra mažesnis nei profesionaliose cheminėse priemonėse, kurios per trumpesnį laiką turi stipresnį poveikį.
Septinta, interjero apdorojimas ozonu
Tvirtas interjero apdorojimas ozonu duoda stebinančių rezultatų ir puikiai veikia ne tik kaip įprastinio oro kondicionavimo sistemos oro kondicionierių dezinfekavimo dalis, bet ir kaip kraštutinė priemonė beveik nepašalinamiems kvapams pašalinti. Gydymo ozonu veiksmingumas priklauso nuo ozono koncentracijos automobilyje ir procedūros trukmės. Tai padės atnaujinti mechaniškai neprieinamus ventiliacijos sistemos užkampius, taip pat gilesnius automobilio apmušalų sluoksnius.