Kaip ir kiekvienais metais, grįžtama prie vasarinių ir žieminių padangų keitimo temos. Šia proga verta pagalvoti, ar žinome, kaip laikyti padangas.
Apie tai, kada geriausia keisti vasarines padangas į žiemines, skaitykite čia: Kada keisti padangas?
Išmontavus padangas, verta jas prižiūrėti, kad būtų apsaugotos nuo kenksmingo išorės poveikio. Nuplautas padangas kruopščiai nuplaukite švariu vandeniu ir sausai nušluostykite. Rekomenduojame naudoti padangų konservavimo putas, kurios apsaugo medžiagą nuo ultravioletinių spindulių, ozono ar dėl laiko tėkmės atsiradusių įtrūkimų. Ji atstumia dulkes ir nešvarumus bei palaiko išvaizdą. Putos tolygiai užpurškiamos ant nuvalyto padangos paviršiaus, o tada tereikia palaukti, kol išdžius.
Paruoštas padangas galima padėti į garažą arba rūsį. Tačiau tai nėra taip paprasta, kaip atrodo. Pirma, vieta, kurioje pasirinksite laikyti padangas, turėtų būti apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių ir pastovios, pageidautina žemos temperatūros, todėl laikyti padangas drėgname rūsyje nėra geriausia idėja.
Problema tampa ir nepakankama erdvė, todėl vis dažniau naudojamasi sandėliavimo patalpomis. Vis dėlto, nepaisant to, kurį variantą vairuotojas pasirinks, tinkamo saugojimo principai išlieka tie patys ir daugiausia susiję su jų išdėstymu.
Visų pirma, nepatartina padangų dėti ant betono, kurio temperatūra skiriasi nuo oro temperatūros. Tokiu atveju gali padėti pagrindo išklojimas medinėmis lentomis.
Padangų be ratlankių nereikėtų krauti viena ant kitos, nes kyla deformacijos pavojus, ypač toms padangoms, kurios guli pačiame dugne. Kur kas geriau jas sukrauti vertikaliai vieną šalia kitos. Kai kas pataria jas kartkartėmis pasukti, kad spaudimas į vieną pusę nesukeltų nelygumų.
Kitaip yra su padangomis ant ratlankių, nes jas galima pakabinti ant specialios pakabos arba ratų laikiklio. Jas taip pat galima sukrauti į krūvą, nors specialistai pataria jas kas kelias savaites perrinkti, kad būtų išvengta galimos deformacijos.