Žiema kelyje – tai ne tik sniegas ir šaltis, bet ir iššūkiai net patyrusiems vairuotojams. Kiekvienas transporto priemonės naudojimo aspektas šiuo laikotarpiu reikalauja ypatingo dėmesio – nuo užšalusių spynų iki automobilio švaros. Atraskite išbandytus patarimus, kurie užtikrins sklandžią kelionę be nemalonių netikėtumų net ir atšiauriausiomis žiemos sąlygomis.
Kai lauke oras nepalankus, daugelis vairuotojų klausia savęs, kaip spręsti tipiškas žiemos problemas. Ledas ant langų, tirpstantis sniegas automobilio viduje ar druskos pažeista kėbulo apačia gali neleisti naktimis užmigti net didžiausiems šaltųjų mėnesių entuziastams.
Pasipildykite spynų tepalo ir ledo tirpiklių atsargas
Žiemą užšalusios durys ir spynos yra daugelio vairuotojų prakeiksmas, tačiau šių problemų galima lengvai išvengti, jei imsimės tinkamų prevencinių priemonių, ypač jei automobilis nakvoja ne šiltame garaže. Durelių atveju sandariklius nuo įtrūkimų ir gumos užšalimo nuo metalo vertėtų apsaugoti specialiu silikono pagrindo preparatu, kuris tepamas ant kruopščiai išvalytų ir išdžiovintų detalių. Taip pat skaitykite: „Juo sutepkite sandariklius ir durys daugiau niekada nebeužšals“.
Šiek tiek sudėtingiau, kai kalbame apie spyną. Ją reikia sistemingai tepti silikoniniu arba teflono tepalu. Nepamirškite, kad ledui tirpdyti niekada nenaudokite karšto vandens! Tai gali baigtis brangiai kainuojančiais spynos mechanizmo defektais. Žiemos pradžioje apsirūpinkite specialiu ledo šalinimo purškalu. Toks produktas padės sutaupyti daug brangaus laiko rytais bandant patekti į automobilio vidų.
Atsargiai pašalinkite ledą
Ledo sluoksnį nuo stiklo reikia pašalinti atsargiai. Kaip ir spynų atveju, geriau nenaudoti karšto vandens, kuris gali pažeisti stiklą. Vietoj to geriausia pradėti nuo automobilio užvedimo ir įjungti į langus nukreiptą oro srovę, kad ventiliatorius atliktų sunkiausią darbą. Kai, veikiamas karščio, įšalas pradės tirpti, metas naudoti grandiklį, kuris turėtų būti privalomas žiemos aksesuaras. Taip pat skaitykite: „Ar priekinis stiklas užšalo iš vidaus? Sužinokite, kaip galite to išvengti“.
Rūpinkitės automobilio važiuokle
Žiemą kėbulas ir kėbulo detalės yra labiau pažeidžiami. Padidėjusi drėgmė, žema temperatūra, druska ir smėlis, pilami ant kelio sukibimui su keliu padidinti, skatina koroziją. Norint išvengti korozijos, patartina prieš žiemos sezoną gerai nuvalyti ir vašku padengti automobilį. Geros kokybės vaškas apsaugos automobilio dažus nuo rūdžių ir neigiamo druskos bei cheminių medžiagų poveikio. Reguliarus automobilio kėbulo apačios valymas nuo druskos ir purvo padės išlaikyti nepriekaištingą kėbulo būklę. Taip pat skaitykite: „Kaip veiksmingai kovoti su korozija. Ar žinote, ką galima naudoti?“
Apsaugokite automobilio saloną nuo sniego ir purvo
Automobilio salono švara žiemą yra tokia pat svarbi, kaip ir jo išorės priežiūra. Tirpstantis sniegas ar purvas gali lengvai patekti į automobilio saloną, todėl greičiau susidėvi ir sutepa kilimėlius.
Veiksmingas sprendimas šiai problemai įveikti – automobiliniai kilimėliai, kurie ne tik apsaugo originalius apmušalus, bet ir palengvina jų švarą, nes veiksmingai sulaiko vandenį ir nešvarumus. Be to, apsvarstykite galimybę naudoti iš patvarios TPE medžiagos pagamintą bagažinės įdėklą. Tokia medžiaga atspari drėgmei, trinčiai ir pažeidimams, kuriuos gali sukelti slidžių, rogučių ar kalnų grandinių vežimas. Kilimėlis ne tik apsaugo originalų batų paviršių, bet ir gerokai palengvina batų švaros palaikymą.
Reguliariai tikrinkite akumuliatoriaus būklę
Žema temperatūra gali turėti didelės įtakos akumuliatoriaus veikimui ir sumažinti jo gebėjimą kaupti ir tiekti energiją. Būtent žiemą akumuliatorius labiausiai pažeidžiamas ir sugenda, todėl gali kilti problemų užvedant transporto priemonę. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, pravartu reguliariai tikrinti jo būklę, įskaitant įkrovos lygį ir fizinę būklę. Tokios paprastos prevencinės priemonės gali gerokai pailginti akumuliatoriaus tarnavimo laiką ir užtikrinti, kad net ir šalčiausiomis dienomis galėsite be problemų naudotis automobiliu. Taip pat skaitykite: „Šaltyje išsikrovė akumuliatorius? Papasakosime, kaip užvesti variklį nuo laidų ir nieko nesugadinti“.
Prisiminkite priekinius žibintus
Jūsų automobilio žibintai atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant matomumą ir saugumą kelyje, ypač žiemos sąlygomis. Šiuo metų laiku jie dažnai būna padengti purvo, kelio druskos ir ledo sluoksniu, o tai gerokai sumažina jų efektyvumą ir veikimo diapazoną. Prastesnė nešvarių žibintų skleidžiama šviesa gali ne tik apsunkinti vairuotojo matomumą kelyje, bet ir sumažinti transporto priemonės matomumą kitiems eismo dalyviams. Todėl labai svarbu reguliariai valyti priekinius žibintus. Naudodami priekiniams žibintams skirtą ledo tirpiklį, išvengsite jų apledėjimo. Be to, padengus žibintus specialia apsaugine plėvele, juos lengviau valyti ir apsaugoti nuo mechaninių pažeidimų, pavyzdžiui, įbrėžimų ar smūgių mažais akmenukais. Taip pat skaitykite: „Rasoja automobilio žibintai – kaip su tuo kovoti?“