„Volkswagen“ Australijos padalinys pasidalijo nauju išradimu. Nors kol kas jis skirtas tik kengūroms tramdyti, ateityje jį bus galima pritaikyti ir kitoms gyvūnų rūšims.
Važiuojant miško keliais viena didžiausių problemų gali būti staiga į važiuojamąją kelio dalį įsiveržęs elnias ar briedis. Australai turi analogišką problemą, tik su kengūromis. Vien 2023 m. įvyko net 20 751 eismo įvykis, susijęs su vienu iš Antipodų simbolių.
Be akivaizdžios šių gyvūnų žūties susidūrus su greitai važiuojančiu automobiliu, tokie susidūrimai taip pat kelia mirtiną grėsmę vairuotojams ir keleiviams. Dėl šios priežasties „Volkswagen“ pastaruosius trejus metus kūrė technologiją, kuri neinvaziniu būdu nukreiptų kengūras nuo judrių kelių.
Aprašomas išradimas yra „RooBadge“, arba „Roo“ – nuo Australijoje vartojamos kengūros santrumpos, o „badge“, žinoma, nuo antspaudo. Kad sukurtų veikiantį prietaisą, „Volkswagen“ bendradarbiavo su Melburno universiteto specialistais ir organizacija „Wires“, kuri rūpinasi laukinės gamtos apsauga. Pasiekti rezultatai atrodo tikrai daug žadantys.
Unikalus ženkliukas iš tikrųjų yra garso įrenginys, galintis skleisti kengūroms girdimus aukšto dažnio garsus. Natūralių ir dirbtinių garsų derinys skirtas atbaidyti kengūras nuo kelio aplinkos, kad jos nepapultų po automobilių ratais. Prie tokių garsų priskiriami garsai, kuriuos skleidžia dingo, paukščiai arba pačios kengūros, norėdamos įspėti viena kitą. O padedant minėtai organizacijai „Wires“, galima įjungti sistemas tose vietovėse, kuriose gyvena tam tikros kengūrų rūšys.
Nors sistema skamba sudėtingai, bandymų rezultatai buvo labai geri. „RooBadge“ buvo išbandyta ir stacionariai, ir judant. Taip pat nustatyta, kad skleidžiami garsai nedaro blogo poveikio gyvūnams – įrenginį patvirtino Australijos mokslinių tyrimų etikos tarnyba.
Pristatome „RooBadge“
Kol kas prietaisas, montuojamas vietoje standartinio gamintojo antspaudo, veikia tik milžiniškoms kengūroms. Tačiau jau dirbama, kad „RooBadge“ būtų pritaikytas ir kitoms rūšims. Savo ruožtu kitas žingsnis – išleisti automobilių numerių rėmelius, kurie pasižymės lygiai tokiomis pačiomis funkcijomis. Taip ši technologija taptų visuotinai prieinama, nepriklausomai nuo markės ir modelio.
Tačiau svarbiausia, bent jau europiečių požiūriu, yra tai, kad „Volkswagen“ neketina užsidaryti nuo Australijos ir kengūrų. Vokiečiai jau derasi su partneriais Senajame žemyne arba Šiaurės Amerikoje, kad ir ten pristatytų kitoms rūšims pritaikytą „RooBadge“. Be abejo, daugelis žmonių norėtų gauti į rankas prietaisą, kuris nuo kelio sulaikytų, pavyzdžiui, stirnas, elnius, briedžius, šernus ar net kiškius.