Dėl didelio nealkoholinio alaus populiarumo ir prieinamumo dažnai susimąstome apie tokio gėrimo vartojimą vairuojant, ypač gegužės mėnesį, kai dažnai kepame šašlykus. Patikrinau, ar išgėrus tokio alaus alkotesteris ką nors parodytų.
Nealkoholinis alus iš esmės yra alus be alkoholio, t. y. toks pat gėrimas kaip ir bet kuris kitas. Kai kuriose etiketėse nurodoma, kad alkoholio kiekis yra „mažiau nei 0,5 tūrio proc.“. Tai reiškia, kad praktiškai tai yra nedidelis kiekis, neturintis jokios įtakos būsenai, vadinamai apsvaigimu. Tačiau norėdamas įsitikinti, kad nealkoholiniame aluje nėra alkoholio, nusprendžiau išgerti didelę porciją ir tai patikrinti alkotesteriu.
Per 3 valandas išgėriau 4 butelius 0,5 litro talpos nealkoholinio alaus, per tą laiką nieko nevalgiau. Testą atlikau kalibruotu alkotesteriu praėjus maždaug 5 minutėms po paskutinio gurkšnio. Rezultatas – 0,00 promilės.
Yra rizika
Atliekant bandymą, kai iškvėpiau orą vos išgėręs paskutinį gurkšnį alaus, alkotesteris parodė 0,10 promilės rezultatą, ir tai buvo didžiausias rezultatas, kurį gavau per bandymus. Po 4 minučių viskas vėl buvo normalu. Vėl buvo 0,00 promilės. Ką tai reiškia praktiškai?
Jei nusipirksite nealkoholinio alaus savo automobiliui ir vairuodami jį išgersite, policijos pareigūnas jus gali sustabdyti ilgesniam laikui per patikrinimą kelyje. Na, o įpūtus 0,10 promilės, pareigūnui po 15 minučių vėl teks tikrinti jūsų blaivumą. Taip yra todėl, kad jis gali daryti prielaidą, jog alkoholio koncentracija dar padidės. Žinoma, po kito patikrinimo važiuosite toliau, tačiau prarasite šiek tiek laiko.