Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen po perrinkimo žurnalistams sakė, kad Europos Sąjungos tikslas iki 2035 m. nutraukti CO2 išmetančių automobilių pardavimą išlieka.
L. von der Leyen pridūrė, kad ES tikslingai pakeis automobilių politiką, kad būtų galima naudoti e. degalus.
Von der Leyen laimėjo antrąją penkerių metų kadenciją ES vadovės pareigose, taip pasisakydama už stabilumą tuo metu, kai keli pagrindiniai Europos vadovai susiduria su dideliais politiniais iššūkiais savo šalyje.
Liepos 18 d. Europos Parlamentas slaptu balsavimu pritarė jos perrinkimui į Europos Komisijos pirmininkės postą – 401 balsas buvo „už“, taigi buvo peržengta 360 balsų riba, kurios jai reikėjo.
Ji sulaukė žaliųjų įstatymų leidėjų, kurie priešinosi jos pirmajai kadencijai, palaikymo, o 24 Italijos ministro pirmininko Giorgio Meloni dešiniojo sparno partijos įstatymų leidėjai balsavo prieš ją, teigia apie balsavimą informuoti asmenys, kuriems buvo suteiktas anonimiškumas siekiant aptarti vidaus reikalus.
Per ateinančius penkerius metus blokas kovos dėl savo plataus užmojo klimato tikslų ir jų įgyvendinimo būdų, nors jam gresia prekybos konfliktas su Kinija ir galimas Donaldo Trumpo sugrįžimas į Baltuosius rūmus, kuris gali pakenkti Ukrainos sąjungininkų pastangoms paremti jos kovą su Rusija.
Prieš balsavimą ji pažadėjo išlaikyti ES klimato kaitos užmojus, didinti konkurencingumą ir stiprinti gynybos pramonę. Von der Leyen sakė, kad per pirmąsias 100 dienų ji pradės įgyvendinti „švarios pramonės susitarimą“, kad paskatintų Europos gamybą, ir pažadėjo, kad kita Komisija parengs dirvą, kaip iki 2040 m. 90 proc. sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį.
65 metų buvusi Vokietijos gynybos ministrė L. von der Leyen antrojoje kadencijoje susidurs su naujais iššūkiais po to, kai pirmosios kadencijos metu jai teko susidurti su COVID-19 pandemija, invazija į Ukrainą ir energetikos krize.