Kito automobilio keleivis suspaudžia ranką į kumštį. Ir aiškiai parodo jums. Tai nėra grasinimas ar pasityčiojimas. Tai nepaprastai svarbus gestas, nes jis tiesiogine prasme yra pagalbos šauksmas. Todėl geriau jo neignoruoti.
Vairuotojų gestai gali būti įžeidžiantys arba informatyvūs. Jie yra neverbalinio bendravimo forma. Tačiau 99 proc. ženklų galima drąsiai ignoruoti. Nežinodamas jų reikšmės, vairuotojas taip pat išsisuks. Tačiau šį gestą turėtų žinoti kiekvienas. Nes jis gali išgelbėti gyvybę arba užkirsti kelią tikrai tragedijai.
Kokį gestą turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas?
Gestas yra gana paprastas. Atverti ranką, sulenkti nykštį ir kitus keturis pirštus sugniaužti į kumštį. Kitas veiksmas – vėl atverti ranką ir pakartoti likusį veiksmą. Svarbiausia šį gestą pademonstruoti kelis kartus. Pirmą kartą kiti vairuotojai gali to nepastebėti arba manyti, kad neteisingai pamatė. Keletą kartų pakartojus šį gestą, neliks vietos interpretacijoms.
Ką reiškia suspaustos rankos gestas?
Tačiau dabar svarbiausia. Ką iš tikrųjų reiškia šis gestas? Vieno dalyko jis nereiškia. Juo vairuotojas nori pranešti, kad yra pavojingoje situacijoje. Jis gali būti pagrobtas, tapti artimo žmogaus smurto auka, sunkiai sustabdyti transporto priemonę arba patirti rimtų medicininių simptomų.
Tarptautinis signalas „Help Me“ ypač išpopuliarėjo „TikTok“ platformoje. Jis naudojamas ne tik vairuojant. Taip pat ir pėsčiųjų eisme arba, pavyzdžiui, per vaizdo konferencijų pokalbius. Šis gestas buvo sugalvotas kaip diskretiškas pagalbos prašymas. Be jo aplinkiniai apie pavojų gali sužinoti per vėlai.
Kaip reaguoti pamačius gestą „Padėkite man“?
Kaip turėtumėte reaguoti, jei matote, kad signalą rodo, pavyzdžiui, kitos transporto priemonės keleivis? Svarbiausia, žinoma, išlikti ramiam. Nedarykite jokių nervingų manevrų. Daugeliu atvejų vairuotojas taip pat neturėtų reaguoti vienas. Daug geresnis sprendimas – paskambinti pagalbos telefonu ir tiksliai apibūdinti situaciją. Dispečeris į įvykio vietą iškvies policijos patrulį, kuris sustabdys minėtą transporto priemonę patikrinimui kelyje ir atidžiai apžiūrės situaciją. Jie įvertins konkretų pavojų keleiviui.
Pareigūnai yra ginkluoti ir žino apie pavojų. Todėl jie imsis būtinų priemonių grėsmei pašalinti. Jie gali išlaisvinti auką ir, be to, sulaikyti užpuoliką.