Atidarėte skalbimo mašiną ir pajutote nemalonų kvapą? Nuo drabužių, kurie po skalbimo turėjo būti kvapnūs ir gaivūs, sklinda pelėsių kvapas? Šios problemos priežastis gali būti mašinoje besikaupiantys nešvarumai, ant kurių yra bakterijos ir pelėsiai. Tačiau yra paprastas būdas greitai atkurti nepriekaištingą skalbyklės švarą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai griebtis priemonės iš savo namų apyvokos vaistinėlės.
Kodėl drabužiai po skalbimo skleidžia nemalonų kvapą?
Kartais iš skalbyklės išimti drabužiai kvepia pelėsiais, o ne nuostabiai gaiviai. Deja, kartais net geriausi audinių minkštikliai nepajėgia nuslopinti nemalonaus kvapo, todėl nusprendžiame, kad švarius drabužius reikia skalbti dar kartą. Tačiau šios problemos priežastis nebūtinai yra skalbimo priemonės ar programa, pagal kurią skalbiame drabužius. Kodėl drabužiai po skalbimo skleidžia kvapą? Priežastys gali būti kelios:
- Perkrova – kai skalbyklėje yra per daug drabužių, jie nėra kruopščiai išskalbiami ir išskalaujami, be to, ant jų lieka skalbimo priemonių likučių;
- Nešvari skalbyklė – dažnai naudojamoje skalbyklėje kaupiasi nešvarumai ir skalbimo priemonių nuosėdos, dėl kurių atsiranda pelėsis ir bakterijos. Tokioje skalbimo mašinoje išskalbti drabužiai skleidžia nemalonų kvapą;
- Skalbimas žemoje temperatūroje – jei naudojate tik 30 arba 40 °C temperatūros skalbimo programas, ilgainiui skalbyklėje dauginasi bakterijos ir grybeliai, nes šie mikroorganizmai žūsta tik aukštesnėje temperatūroje;
- Netinkamas skalbimo priemonės kiekis – dėl per mažo skalbimo priemonės kiekio išskalbti drabužiai gali įgauti nemalonų kvapą. Drabužiai taip pat skleis nemalonų kvapą, jei naudosite per daug skalbiklio. Nepamirškite vengti nekokybiškų produktų;
- Drėgmė – jei ilgai paliksite drėgnus drabužius skalbimo mašinoje ir džiovinsite juos vietoje, kur nėra tinkamos ventiliacijos, jie įgaus pelėsių kvapą.
Namų priemonė švariai skalbimo mašinai
Viena dažniausių nemalonaus švarių drabužių kvapo priežasčių yra nešvari ir apleista skalbyklė. Tokios skalbyklės užkaboriuose ir plyšiuose atsiranda pelėsis. Ten – šiltose ir drėgnose vietose, kur kaupiasi skalbimo priemonių likučiai, pluoštai, dulkės ar plaukai – grybeliai jaučiasi kaip namie. Dažniausios pelėsių buvimo vietos yra tarpinė, filtras ir skalbimo priemonių stalčius. Visus šiuos elementus reikia reguliariai valyti, kad mūsų drabužiai visada kvepėtų.
Jei norite akimirksniu atsikratyti pelėsio iš skalbyklės, štai viena gudri gudrybė. Jums reikia 3 % vandenilio peroksido, t. y. paprasto vandenilio peroksido, kurį dauguma mūsų turi savo vaistinėlėje. Jis yra saugus skalbyklės būgnui ar plastikinėms skalbyklės dalims, todėl mums nereikia nerimauti, kad sugadinsime skalbyklę. Kaip jį naudoti?
- Į skalbimo priemonių stalčių (į kurį dedame miltelius) įpilame 1 puodelį vandenilio peroksido vandens.
- Pradedame skalbimo ciklą aukščiausia įmanoma temperatūra.
- Sustabdome programą, kai tik skalbyklė paima oksiduotą vandenį iš stalčiaus ir pripildo būgną vandeniu. Nebandykite atidaryti skalbimo mašinos durelių.
- Palaukiame vieną valandą ir vėl atnaujiname tą patį skalbimo ciklą.
- Pasibaigus programai, sudrėkiname minkštą šluostę peroksidiniu vandeniu ir ja nuvalome sandariklį. Filtrą ir skalbimo priemonių stalčių valome po tekančiu vandeniu.
Pirmiau aprašyta procedūra padės greitai susidoroti su nemaloniu drabužių ir skalbyklės kvapu. Patartina procedūrą kartoti kas mėnesį, kad prailgintumėte prietaiso tarnavimo laiką.