Žiemą automobilyje pravartu turėti gremžtuką, šluotelę sniegui nuo langų ir kėbulo nuvalyti arba telefono įkroviklį, tačiau yra daiktų, kuriuos palikus šaltame automobilio salone, geriausiu atveju gali tekti išmesti į šiukšliadėžę, o blogiausiu – teks valyti automobilį arba keisti brangią įrangą. Štai daiktai, kurių geriau nepalikti automobilyje, kai lauke šalta.
Šaltuoju metu automobilio salonas labai greitai atvėsta, kaip ir vasarą, kai salono temperatūra greitai pakyla. Ne tik dėl šios priežasties verta prisiminti, kad automobilyje negalima palikti daiktų, kurie neatlaiko žemos temperatūros. Juk kai grįšite į automobilį, jūsų planšetinis kompiuteris, nešiojamasis kompiuteris ar kita elektroninė įranga gali neveikti.
Vertingų daiktų palikimas automobilyje visada kelia riziką – ypač jei minėtas nešiojamasis kompiuteris ar planšetinis kompiuteris yra matomas iš išorės. Dėl tokio neatsargumo į automobilį gali būti įsilaužta ir padaryta brangiai kainuojanti žala.
Ko nepalikti automobilyje žiemą? Nepamirškite elektronikos ir vaistų
Visų pirma nereikėtų palikti lauke tokios elektronikos kaip išmanieji telefonai, nešiojamieji kompiuteriai ir planšetiniai kompiuteriai, nes ekstremali temperatūra gali sugadinti jų baterijas ir ekranus. Norint įsitikinti, kad jūsų elektroninė įranga gali atlaikyti žemą temperatūrą, pravartu pasidomėti instrukcija, kurioje tikrai bus nurodytas temperatūros diapazonas, kuriame prietaisą galima naudoti. Powerbank taip pat nereikėtų palikti šaltyje, nes šaltis gerokai sumažina jo veikimą ir gali nepataisomai sugadinti. Baterijų iškrovimas gerokai sutrumpina jų tarnavimo laiką.
Ypač atsargiai reikėtų elgtis su konservuotais ir buteliuose išpilstytais gėrimais – užšaldami jie gali sprogti ir sugadinti automobilio saloną. Nesunku įsivaizduoti, ką automobilio salonui gali padaryti sprogusi saldaus, lipnaus gėrimo skardinė. Tas pats pasakytina ir apie visų rūšių aerozolius.
Dar vienas svarbus klausimas – vaistai, kurių savybės gali pakisti dėl žemos temperatūros, todėl visada juos pasiimkite su savimi. Daugumą vaistų reikėtų laikyti kambario temperatūroje. Jei pastebėjote, kad vaistai sušalo, geriau juos išmesti, nei bandyti vartoti.
Drabužių ar asmeninių daiktų, pavyzdžiui, akinių, taip pat nereikėtų palikti automobilyje. Pirmieji šaltame automobilyje greitai užšals, todėl jų nebus galima panaudoti, kai prireiks, o antrieji dėl didelių temperatūrų skirtumų gali rasoti. Žema temperatūra gali pažeisti jų dangą. Taip pat turėtume nepamiršti
Tačiau ką visada verta turėti savo žiemos automobilio įrangoje? Visų pirma priekinio stiklo grandiklį, spynelių atitirpintuvą, antklodę ir pagrindinį avarinį rinkinį su sulankstomu kastuvu. Be to, pravers telefono įkrovimo laidas arba powerbankas, o ilgesnėms kelionėms – termosas su šiltu gėrimu. Tai užtikrins, kad net ir ekstremalioje situacijoje, pavyzdžiui, ilgame kamštyje greitkelyje, būsime sujungti su pasauliu ir turėsime būtiniausių daiktų, kurie leis palyginti patogiai praleisti laiką automobilyje.