Kai kurie žmonės be reikalo gynybiškai vertina naujas technologijas ir sprendimus, kurie buvo sukurti siekiant palengvinti vairavimą mums, vairuotojams. Ir ne, šis atvejis nėra susijęs su paprastu greičio ribotuvu. Šio simbolio buvimas ant vairo sako, kad automobilis, kurį vairuojate, gali daug daugiau.
Nesuprantu vairuotojų, kurie, rinkdamiesi naują automobilį, tikisi, kad jame bus kuo mažiau elektronikos. Kad jis bus toks pat kaip jų senasis automobilis, tik naujas. Kad jame nebus visų tų pypsėjimų, perspėjimų, lempučių, nuotolinio valdymo pultų, pagalbinių priemonių ir pagalbininkų. Arba jie perka automobilius, kurie juos turi, ir ne tik neįjungia to, kas neužsiveda savaime, bet ir atkakliai išjungia viską, kas įsijungia, kai automobilis užvedamas. Tai didelė klaida. Ar mokate? Naudokitės, tai tikrai naudinga.
Apskritimas kvadrato viduje. Ką reiškia šis simbolis ant vairo?
„Renault Symbioz“, kurio bandymą ką tik pradėjome, yra kupinas naujų saugos sistemų. Prancūzijos gamintojas, kuris jau antrus metus iš eilės gali pasigirti žurnalistų išrinktu Metų automobiliu (2024 m. – „Megane“, 2025 m. – „Renault 5“), ne visai tiksliai nurodo, kad „Symbioz“ aprūpino „daugiau nei 29 moderniausiomis pagalbinėmis vairavimo sistemomis, kurios jus lydės kelionėse mieste ir už jo ribų“.
Ir kol kas yra vienas, kuris mane pagavo už širdies, pažymėtas apskritimu kvadrato viduje: išmanusis aktyvusis greičio reguliatorius, kuris analizuoja kelio sąlygas ir skaito kelio ženklus, susiedamas juos su interaktyviuoju žemėlapiu, įkeltu į visraktį. „Matydamas“ pravažiuojančius ženklus, jis nurodo vairuotojui keisti greitį – sumažinti, jei, pavyzdžiui, įvažiuojame į užstatytą teritoriją iš ne miesto kelio, arba padidinti greitį priešingu atveju.
Kam skirtas šis mygtukas? Na, kad patvirtintumėte, jog norite laikytis ženklų simbolio. Kai pravažiuojate užstatytos teritorijos pabaigą žymintį ženklą, prietaisų skydelis rodo 90 km/h simbolį. Paspaudę mygtuką ant vairo patvirtinate, kad norite viršyti greitį iki maksimalaus toje kelio atkarpoje leistino greičio. Ir automobilis tai padaro. Panašiai ir atvirkščiai. Paprasta ir veiksminga.
Tai apsaugos jus nuo baudos. Patikrinkite, ar ant vairo yra šis mygtukas
Tai puikus sprendimas, ypač nepažįstamoje vietovėje. Tai sumažina riziką, kad viršysite leistiną greitį ir susidursite su radarų ar greičio matuoklių patruliais. Jis taip pat naudingas pažįstamoje aplinkoje, kur gali sutrukdyti rutina ir vairuodami mintinai nepastebime, kad pasikeitė ženklinimas. Ir niekam nereikia priminti, kiek dabar galima „užsidirbti“ už greičio viršijimą. Susiklosčius nelaimingoms aplinkybėms, galite greitai atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu.
O kas nutiks, jei nepaisysite įspėjimo apie greitį? Nieko, automobilis ir toliau važiuos tokiu greičiu, kokiu važiavo prieš sistemai pranešant apie ženklą. Ji pati nieko nepriverčia…. nors gal ir turėtų, kai kas nors užsinori įvažiuoti į užstatytą teritoriją.
Laikydamiesi asistento nurodymų galite ramiai vairuoti, nerizikuoti gauti baudą ir nesinervinti dėl naujuose automobiliuose privalomai montuojamų įspėjamųjų greičio sistemų. Ar jos jums trukdo ir pirmas dalykas, kurį darote atsisėdę prie vairo, yra patikrinti, kur jos išjungtos? O kaip dėl to, kad pradedate vairuoti laikydamiesi taisyklių?