Pirkdami naudotą automobilį, labai svarbu priimti informacija pagrįstą sprendimą. Nors daugelis transporto priemonių pasižymi dideliu patikimumu, kitų tam tikrų metų ar modelių automobilius kamuoja problemos. Neseniai „Consumer Reports“ paskelbė išsamų 67 naudotų automobilių, kurių reikėtų vengti, sąrašą, pagrįstą realių duomenų pagrindu. Šie modeliai buvo pažymėti dėl dažnų problemų, pradedant mechaniniais gedimais ir baigiant elektroniniais trikdžiais.
Toliau apžvelgsime, kurių transporto priemonių reikėtų saugotis ir kodėl būtent šie metai yra problemiški.
„Audi“ ir BMW: ne visa prabanga reiškia patikimumą
Modeliai, kurių reikėtų vengti:
- „Audi A6“ (2019 m.), „Audi Q7“ (2017 m.), „Audi Q8 e-tron“ (2024 m.)
- 3 serijos BMW (2024 m.), BMW iX (2023 m.), BMW X5 PHEV (2024 m.)
Nors prabangūs automobiliai dažnai žada komfortą ir našumą, jie nėra apsaugoti nuo patikimumo problemų. Išvardytuose „Audi“ ir BMW modeliuose dažnai pasitaiko elektroninių gedimų ir problemų su transmisija. Tokių iš tinklo įkraunamų hibridinių automobilių, kaip BMW X5 PHEV, savininkai pranešė apie pasikartojančius akumuliatoriaus ir įkrovimo sistemos gedimus.
„Ford“ ir „Chevrolet“: Amerikos ikonos, kurias dažnai ištinka nemalonumai
Modeliai, kurių reikia vengti:
- „Ford Expedition“ (2018 m., 2019 m., 2021 m.), „Ford Mustang Mach-E“ (2021 m.)
- Chevrolet Blazer (2019 m., 2024 m.), Chevrolet Bolt (2020 m., 2021 m.)
„Ford“ hibridinių modelių linijos pradžia buvo nelengva – daug kartų pranešta apie F-150 Hybrid ir Mustang Mach-E akumuliatoriaus problemas ir elektronikos gedimus. Tuo tarpu dėl „Chevrolet Bolt“ ir „Blazer“ ne kartą buvo gauta skundų, susijusių su akumuliatoriaus veikimu ir transmisijos patikimumu.
„Tesla“ pirmauja incidentų sąraše
„Tesla Model X“ (2023 m.) išsiskiria dėl dažnų pranešimų apie maitinimo sistemos gedimus ir autopiloto trikdžius. Nepaisant „Tesla“ technologinės pažangos, jos sistemų sudėtingumas kartais lemia patikimumo nesėkmes.
„Hyundai“ ir „Kia“: Ne be trūkumų
Modeliai, kurių reikėtų vengti:
- „Hyundai Kona“ (2019 m.), „Hyundai Santa Fe Hybrid“ (2022 m.)
- Kia Sorento (2021 m.), Kia Sportage Hybrid (2024 m.)
Šie modeliai buvo pažymėti dėl problemų, susijusių su variklio gedimais, hibridinės sistemos gedimais ir elektroninėmis klaidomis. Nors paprastai jie yra prieinami, kai kuriais metais rizika yra didesnė nei kitais.
„Jeep“ ir „Ram“: Visureigių karaliai ir patikimumo iššūkiai
„Jeep“ garsėja visureigių galimybėmis, tačiau tokie modeliai kaip „Wrangler“ (2016 m., 2018 m., 2019 m., 2021 m., 2023 m.) buvo kritikuojami dėl pakabos ir transmisijos problemų. Panašiai ir „Ram 2500“ (2021 m.) savininkai pranešė apie nuolatines variklio ir transmisijos patikimumo problemas.
Jei renkatės naudotą automobilį, būtina atlikti išsamius tyrimus ir atkreipti dėmesį į modelio metus, kurie pasižymi problemomis. Nors automobilis gali atrodyti kaip puikus pasiūlymas, paslėptos patikimumo problemos ilgainiui gali kainuoti brangiau. Prieš įsigydami naudotą transporto priemonę, visada paprašykite patikimo mechaniko ją patikrinti.
Ar turite patirties su čia išvardytomis transporto priemonėmis? Pasidalykite savo mintimis ir pasiūlymais toliau esančiuose komentaruose!