Rinkos tyrimų bendrovė „Gartner“ ketvirtadienį pranešė, kad iki 2027 m. dėl naujų gamybos metodų, kurie mažina gamybos sąnaudas, baterijomis varomų elektrinių transporto priemonių gamyba bus vidutiniškai pigesnė nei panašių vidaus degimo variklių.
„Gartner“ tikisi, kad gamybos sąnaudos mažės gerokai greičiau nei akumuliatorių, kurie yra brangiausia elektrinio automobilio dalis ir sudaro apie 40% jo kainos, sąnaudos.
„Gartner“ teigė, kad jos analizę lėmė „inovacijos, kurios supaprastina gamybos sąnaudas, pavyzdžiui, centralizuota transporto priemonių architektūra arba gigacastings, padedančios sumažinti gamybos sąnaudas ir surinkimo laiką“.
„Gigapresai“ – tai didžiulės liejimo mašinos, kurias JAV rinkos lyderė „Tesla“ pirmą kartą panaudojo, kad būtų galima gaminti didelius pavienius transporto priemonių kėbulų gabalus, racionalizuoti gamybą ir sumažinti robotų darbą.
„Tai (naujoji technologija) reiškia, kad BEV automobiliai pasieks vidaus degimo variklių sąnaudų lygį daug greičiau, nei buvo tikėtasi iš pradžių, tačiau tuo pat metu kai kurie BEV automobilių remonto darbai bus gerokai brangesni“, – sakė „Gartner“ tyrimų viceprezidentas Pedro Pacheco.
Rinkos tyrimų bendrovė prognozuoja, kad iki 2027 m. vidutinės elektromobilio kėbulo ir akumuliatoriaus remonto išlaidos po rimtos avarijos padidės 30 proc. Dėl to transporto priemonės, patyrusios susidūrimą, gali būti dažniau visiškai nurašomos, nes „Gartner“ pridūrė, kad remontas gali kainuoti daugiau nei likutinė vertė.
Didelės išlaidos, susijusios su elektromobilių remontu, jau kelia susirūpinimą potencialiems pirkėjams. „Gartner“ teigė, kad gali kilti vartotojų pasipriešinimas, jei gamybos sąnaudos sumažės didesnių remonto išlaidų sąskaita.
Taip pat tikimasi, kad iki 2027 m. bus įsigyta arba bankrutuos apie 15 proc. nuo praėjusio dešimtmečio įkurtų elektromobilių bendrovių.
„Tai nereiškia, kad elektromobilių sektorius žlunga. Jis tiesiog įžengia į naują etapą, kuriame geriausius produktus ir paslaugas siūlančios įmonės laimės prieš likusias“, – sakė A. Pacheco.