„Tesla“ paskelbė įspėjimą dėl vadinamojo „šlapio rankšluosčio triuko“, kurį šio prekės ženklo automobilių savininkai dažnai naudoja „Supercharger“ stotelėse. Bendrovė įspėja apie pasekmes, tačiau savininkai turi savo teoriją.
Prieš kurį laiką moto.co.uk rašėme apie „Tesla“ savininkams žinomą šlapio rankšluosčio triuką. Daugelis „Tesla“ vairuotojų pastebėjo, kad optimalus jų transporto priemonių įkrovimo greitis pasiekiamas tam tikrame temperatūros diapazone. Kai per šalta arba kai kyla perkaitimo pavojus, įkrovimo greitis sumažėja, todėl pailgėja įkrovimo laikas. Norėdami to išvengti, kai kurie „Tesla“ savininkai rado būdą, kuris, kaip teigiama, padeda sutaupyti kelias minutes, ypač senesnėse „Tesla V2 Supercharger“ įkrovimo stotelėse. Jų metodas tiesiog apima minėto drėgno rankšluosčio apvyniojimą aplink įkrovimo kištuko rankeną.
Triukas su rankšluosčiu – teorija ir tikrovė
Teoriškai šis triukas pagrįstas tuo, kad kištuko rankenėlėje yra jutikliai, kurie nustato pernelyg aukštą temperatūrą ir atitinkamai sumažina įkrovimo greitį. Ypač karštomis dienomis „Tesla“ savininkai pastebėjo, kad įkrovimo greitis sumažėja, todėl jie naudojo šlapią rankšluostį, kad atvėsintų jutiklius ir nesumažintų įkrovimo greičio.
„Tesla“ įspėjimas
Tačiau „Tesla“ įspėja „X“ platformoje (buvusiame „Twitter“) paskelbtame pranešime, kad triukas su šlapiu rankšluosčiu yra ne tik neveiksmingas, bet ir pavojingas. Elektromobilių gamintojas aiškina, kad šlapiu rankšluosčiu apvyniojus įkrovimo kabelį įkrovimo greitis nepadidėja, o tik trikdomas temperatūros stebėjimo sistemos veikimas. Tai savo ruožtu didina riziką perkaisti ar sugadinti įrangą. „Prašome to nedaryti“, – ragina „Tesla“. „Mūsų sistemos turi veikti tinkamai, kad galėtų aptikti tikras įkrovimo problemas“.
„Tesla“ naudotojų reakcijos
Kaip paprastai būna, ne visi „Supercharger“ įkroviklių naudotojai buvo susirūpinę „Tesla“ pranešimu, o kai kurie net ėmė ginčyti JAV prekės ženklo įspėjimą. Pasigirdo argumentų, kad jei šis sprendimas veikia ir iki šiol neįvyko jokių nelaimingų atsitikimų, kodėl gi juo nesinaudoti ir toliau. Kiti teigė, kad kodėl šlapias rankšluostis turėtų būti pavojingas, jei įkrovikliai veikia per lietų.
Tačiau „Tesla“ ir toliau mokė savo klientus saugiai naudotis jos įkrovimo infrastruktūra, pabrėždama, kad naudojant nepatvirtintus metodus gali kilti rimtų techninių problemų. Apsaugos priemonės, kurių naudotojai apeina, buvo sukurtos ne šiaip sau, o „nedidelis savininkų sukčiavimas“ galiausiai gali baigtis tragedija.