Nors automobilio šoniniai ir galinio vaizdo veidrodėliai gali atrodyti paprasta įranga, jie turi nemažai naudingų funkcijų, kurios, žinoma, priklauso nuo pasirinkto automobilio. Jie padeda važiuojant naktį ir parkuojantis, taip pat gali nurodyti važiavimo kryptį arba padėti vairuotojui vežant vaikus.
Pagrindinės veidrodžio funkcijos – ar jas žinote?
Galbūt ne visi žino, bet automobiliuose, kuriuose įrengta sėdynių nustatymų atminties funkcija, ji dažnai būna susieta ir su šoninių veidrodėlių nustatymu. Taigi prieš išsaugant tam tikrą padėtį, verta atitinkamai sureguliuoti šoninius veidrodėlius, kad kitą kartą įsėdus paskui kitą vairuotoją būtų atkurtas geriausias šoninių veidrodėlių nustatymas.
Tačiau žiemą praverčia veidrodžio šildymo funkcija, kad sniegas ir ledas greitai išnyktų. Ji įjungiama atskiru rankenėle arba kai įjungiamas galinio stiklo šildymas.

Veidrodžiai padeda parkuotis, tačiau kai kurie padeda labiau
Parkavimas su veidrodėlių pagalba, be abejo, yra geriausias būdas saugiai pastatyti automobilį tam tikroje stovėjimo vietoje atliekant šį manevrą. Tam reikia optimaliai išdėstyti šoninius veidrodėlius. Tačiau kai kurie iš jų turi papildomą funkciją, kuri palengvina parkavimą, ypač lygiagretųjį parkavimą prie bordiūro, kai yra didesnė ratlankių pažeidimo rizika. Įjungus atbulinės eigos pavarą, veidrodėliai pakoreguoja savo padėtį ir nukreipiami žemyn. Paprastai, kad ši funkcija būtų įjungta, multimedijos sistemos nustatymuose reikia pasirinkti atitinkamą padėtį arba veidrodėlių reguliavimo rankenėlę palikti „dešinėje“ padėtyje.
Veidrodinė aklosios zonos stebėjimo sistema
Vadinamoji veidrodžių akloji zona yra viena didžiausių kasdienio vairavimo problemų. Šiuolaikiniai jutikliai, naudojantys radaro arba ultragarso technologiją, nuolat stebi sunkiai matomas vietas aplink transporto priemonę. Kai sistema aptinka aklojoje zonoje artėjančią transporto priemonę, ji nedelsdama įspėja vairuotoją šviesos, garso ar vibracijos signalais.

Fotochrominiai veidrodžiai – kaip jie veikia?
Fotochromatiniai veidrodžiai – tai atsakymas į iš paskos važiuojančių transporto priemonių žibintų akinimo problemą. Ši technologija, kurią galima įsigyti ne tik prabangiuose modeliuose, automatiškai pritemdo veidrodėlio paviršių, reaguodama į stiprią šviesą. Fotochrominių veidrodėlių pagrindas – specialus elektrochrominis sluoksnis, įterptas tarp stiklo ir atspindinčio paviršiaus. Šiame sluoksnyje yra cheminių junginių, kurie keičia savo optines savybes veikiami elektros impulso. Dėl to naktinis vairavimas mažiau vargina vairuotojo regėjimą.

Veidrodėlis su kompaso funkcija – JAV rinkos automobilių ypatybė
Kai kuriuose modeliuose, ypač skirtuose JAV rinkai, galinio vaizdo veidrodėlyje įrengtas kompasas, rodantis važiavimo kryptį pagal geografines nuorodas (pvz., NW – šiaurės vakarai). Navigacinių sistemų amžiuje ši funkcija tampa vis retesne, tačiau kai kuriuose modeliuose ją vis dar galima rasti.