Dauguma vairuotojų prieš žiemą atkreipia dėmesį į žieminių padangų kokybę, akumuliatoriaus būklę ar priekinio stiklo plovimo skysčio keitimą. Tačiau tik nedaugelis automobilių naudotojų nepamiršta pasirūpinti oro kondicionavimo sistema. Sužinokite, kaip ja rūpintis visą žiemą, kad vasarą nereikėtų vykti pas mechaniką ir rizikuoti brangiai kainuojančiu remontu.
Oro kondicionierius automobilyje žiemą. Kaip juo naudotis, kad išvengtumėte išlaidų?
Oro kondicionieriaus naudojimas automobilyje pirmiausia siejamas su vasaros sezonu. Būtent tada, kai už lango plieskia karštis, kelionė automobiliu su oro kondicionieriumi yra išsigelbėjimas. Tačiau tai nereiškia, kad vasaros pabaigoje turėtume jį išjungti. Priešingai, ir dėl kelių priežasčių. Pagrindinis argumentas, kuriuo remiasi šalininkai, pasisakantys už kondicionieriaus išjungimą, yra sumažėjusios degalų sąnaudos, tačiau jos yra tokios minimalios, kad yra nepastebimos. Tačiau yra ir daugiau kitų veiksnių. Be to, dėl jų gali atsirasti nemažai išlaidų.
Visų pirma, oro kondicionieriaus įjungimas, ypač rudenį ir pavasarį, taip pat mažiau šaltą žiemą, padeda… atsikratyti drėgmės iš automobilio vidaus. Taip galime pamiršti rasojančių langų problemą. Net kai lauke labai drėgna. Be to, išvengiame išmetamųjų dujų įkvėpimo, ypač stovėdami spūstyse, nes neįjungus oro kondicionieriaus tektų bent jau atidaryti langą.
Tačiau didžiausias privalumas, kai oro kondicionierius įjungiamas ne tik vasarą, bet ir visus metus, yra kitas. Tai išvengti brangaus apsilankymo pas mechaniką prieš kitą šiltąjį sezoną. Taip yra todėl, kad kelis mėnesius neveikusi oro kondicionavimo sistema nėra reguliariai tepama. Tuomet prieš vasarą ją įjungus yra didelė tikimybė, kad kompresorius užsikurs. Tai brangiausia visos sistemos dalis. Todėl patartina oro kondicionierių turėti įjungtą ištisus metus, taip pat ir žiemą, arba bent jau įjungti jį reguliariai kas kelias dienas.