Išsikrovęs akumuliatorius yra viena dažniausių vairuotojų problemų, ypač žiemą. Dėl žemos temperatūros gerokai sumažėja akumuliatoriaus, kuris gali būti nusilpęs po vasaros intensyvaus naudojimo, eksploatacinės savybės. Laimei, veiksmingas sprendimas – jei tai daroma teisingai – yra transporto priemonės užvedimas naudojant laidus ir kitą automobilį su veikiančiu akumuliatoriumi.
Ko jums reikės: Tinkamų jungiamųjų kabelių pasirinkimas
Raktas į sėkmingą automobilio užvedimą yra tinkami laidai. Pigūs, ploni kabeliai yra bloga investicija – jie dažnai perkaista ir nesuteikia pakankamai srovės.
Štai į ką atkreipti dėmesį:
- Benzininių variklių kabelio skersmuo turi būti ne mažesnis kaip 5 mm.
- Dyzeliniams varikliams rinkitės bent 8 mm skersmens kabelius.
- Kabelio ilgis: Bent 3 metrų ilgio, kad būtų galima lanksčiai išdėstyti transporto priemonę.
Tinkamos donorinės transporto priemonės paieška
Renkantis automobilį donorą labai svarbu suderinti variklio dydį ir akumuliatoriaus talpą. Bandymas užvesti didelį šešių cilindrų variklį kompaktišku miesto automobiliu gali sukelti gedimą arba net sugadinti donorinį akumuliatorių. Dyzeliniams varikliams užvesti reikia daugiau srovės, palyginti su benzininiais varikliais.
Žingsnis po žingsnio automobilio užvedimo vadovas
Norėdami saugiai ir sėkmingai užvesti automobilį, atlikite šiuos veiksmus:
- Sustatykite automobilius šalia: Pastatykite abu automobilius saugiu atstumu vienas priešais kitą. Išjunkite visus abiejų automobilių elektros prietaisus (radiją, oro kondicionierių, žibintus).
- Prijunkite laidus:
- Prijunkite raudonąjį (teigiamą) kabelį prie automobilio donoro akumuliatoriaus teigiamo gnybto.
- Kitą raudonojo kabelio galą prijunkite prie neveikiančio akumuliatoriaus teigiamo gnybto.
- Juodą (neigiamą) kabelį prijunkite prie neigiamo automobilio donoro akumuliatoriaus gnybto.
- Kitą juodojo kabelio galą prijunkite prie automobilio, kuriame yra išsikrovęs akumuliatorius, metalinės variklio dalies (ne prie neigiamo gnybto). Tai sumažina įtampos nuostolius ir padidina saugumą.
Variklio užvedimas
- Užveskite automobilio donoro variklį ir leiskite jam veikti 2-3 minutes.
- Bandykite užvesti automobilį su išsikrovusiu akumuliatoriumi. Jei automobilis iš karto neužsiveda, palaukite dar kelias minutes ir bandykite dar kartą.
- Užvedę variklį, leiskite abiem automobiliams veikti tuščiąja eiga dar 2-3 minutes.
- Atjunkite laidus atvirkštine tvarka:
- Juodąjį kabelį nuimkite nuo variklio bloko.
- Nuimkite juodą kabelį nuo donoro akumuliatoriaus.
- Nuimkite raudoną kabelį nuo neveikiančio akumuliatoriaus.
- Galiausiai nuimkite raudonąjį kabelį nuo donoro akumuliatoriaus.
Kas toliau? Toliau vairuokite
Sėkmingai užvedę automobilį, važiuokite bent 30 minučių, kad generatorius tinkamai įkrautų akumuliatorių. Jei netrukus po to akumuliatorius vėl išsikraus, tai gali būti ženklas, kad jį reikia keisti arba kad yra įkrovimo sistemos problema. Rekomenduojama apsilankyti pas mechaniką.
Profesionali pagalba visada yra galimybė
Jei nesate įsitikinę, kad sugebėsite užvesti automobilį, arba neturite reikiamų įrankių, nesijaudinkite – pagalba yra prieinama. Daugelis taksi įmonių siūlo skubaus užvedimo paslaugas, kurios dažnai kainuoja apie 12 eurų. Didesniuose miestuose taip pat paplitusios pagalbos akumuliatoriui paslaugos, kai specialistas gali pakeisti akumuliatorių vietoje, o senąjį paimti perdirbti.