Lietuvos vairuotojai, įsidėmėkite: kovo mėnesį keliuose sustiprės policijos pajėgos, nes pareigūnai pradeda vykdyti prevencines priemones, skirtas eismo saugumui gerinti ir avaringumui mažinti. Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas paskelbė griežtą kontrolės grafiką, apimantį įvairius pažeidimus.
Kada ir kas bus tikrinama?
Kovo 3-5 d.: policija daugiausia dėmesio skirs neatsargiam ir pavojingam vairavimui, įskaitant neteisėtą lenkimą, netinkamą važiavimo juostos keitimą, sankryžų pažeidimus ir šviesoforo signalų nepaisymą.
Kovo 7-9 d. ir 24-26 d.: specialios operacijos bus nukreiptos prieš vairuotojus, apsvaigusius nuo alkoholio ar narkotikų. Laukite patikrinimų keliuose ir nulinės tolerancijos neblaiviems vairuotojams.
Kovo 10-16 d.: valdžios institucijos kovos su vairavimu išsiblaškius, ypač su naudojimusi mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos. Be to, bus atidžiai stebima, ar vairuotojas naudoja saugos diržus, šalmus ir vaikų saugos kėdutes.
Kovo 10-17 d.: sunkvežimių ir autobusų vairuotojų bus atidžiau tikrinama, ar jie laikosi kelių eismo saugumo taisyklių.
Kovo 19-21 d. ir 29-31 d.: vairuotojai, kurie neduoda kelio pėsčiųjų perėjoms, bus traukiami atsakomybėn. Pėsčiųjų saugumas ir toliau išlieka svarbiausiu prioritetu, todėl už pėsčiųjų perėjos taisyklių nesilaikymą bus skiriamos baudos.
Kodėl ši operacija yra būtina?
Eismo įvykiai Lietuvoje tebėra rimta problema, kurią dažnai sukelia neatsargus vairavimas, greičio viršijimas ir vairuotojų išsiblaškymas. Didindamos policijos dalyvavimą ir kontrolės priemones, valdžios institucijos tikisi atgrasyti nuo pažeidimų ir skatinti saugesnio vairavimo įpročius.
Kaip išvengti baudų ir išlikti saugiam?
✔ Laikykitės visų eismo taisyklių ir taisyklių.
✔ Niekada nevairuokite apsvaigę.
✔ Vairuodami laikykite telefoną atokiau.
✔ Įsitikinkite, kad visi keleiviai yra prisisegę saugos diržus.
✔ Duokite kelią pėstiesiems perėjose.
Kovo mėnesį policija vykdys griežtą priežiūrą, todėl dabar visiems vairuotojams laikas teikti pirmenybę saugiam ir atsakingam vairavimui.
Ką manote apie šias sustiprintas priemones? Ar manote, kad dėl jų Lietuvos keliai taps saugesni? Pasidalykite savo mintimis komentaruose!