Sausio 26 d. neatsargus vairuotojas bandė greitai išgarsėti internete, įkėlęs vaizdo įrašą, kuriame demonstruoja pavojingą vairavimą Vilniaus gatvėmis. Tačiau jo šlovės akimirka truko neilgai, nes policija greitai nustatė pažeidėją ir skyrė griežtas nuobaudas.
Vaizdo įraše, paskelbtame „TikTok“, buvo matyti, kaip ryškiai geltonas „Audi“ automobilis slidinėja Geležinio Vilko gatvėje esančio „Hanner“ verslo centro automobilių stovėjimo aikštelėje, pažeisdamas daugybę kelių eismo taisyklių. Tačiau kas dar labiau pablogino situaciją? Vairuotojas naudojo suklastotą valstybinį numerį, kad išvengtų atpažinimo.
Jo nelaimei, policija veikė operatyviai ir nustatė tikrąjį valstybinį numerį bei transporto priemonės savininką – 28 metų vyrą, gimusį 1995 metais.
Neteisėtas valstybinio numerio ženklas ir neatsargus vairavimas
Kelių policijos departamentas atkreipė dėmesį į virusinį vaizdo įrašą ir nedelsdamas pradėjo tyrimą. Vairuotojas suklastojo savo automobilio valstybinio numerio ženklą, pritvirtindamas suklastotą numerį ir taip bandydamas išvengti aptikimo.
Tame pačiame vaizdo įraše jis matomas neatsargiai slystantis automobiliu ir net vėliau važiuojantis šaligatviu kitoje miesto dalyje. Toks elgesys ne tik kelia pavojų pėstiesiems ir kitiems eismo dalyviams, bet ir įžūliai ignoruoja visuomenės saugumo taisykles.
Sunkūs teisiniai padariniai
Policija nustatė, kad vairuotojas:
- Pakeitė automobilio valstybinį numerį, kad suklaidintų valdžios institucijas.
- Viešoje automobilių stovėjimo aikštelėje tyčia atliko neapgalvotus triukus.
- Važiavo šaligatviu, pažeisdamas daugybę kelių eismo taisyklių.
Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 420 straipsnio 2 dalį vairuotojas buvo:
- Nubaustas 225 eurų bauda.
- Atimta teisė vairuoti transporto priemones 12 mėnesių.
- Surašyti keli administracinių nusižengimų protokolai pagal ANK 415 straipsnio 5 dalį, 417 straipsnio 1 dalį, 420 straipsnio 2 dalį ir 424 straipsnio 1 dalį.
Nerimą kelianti neatsargaus vairavimo statistika Lietuvoje
Šis incidentas nėra pavienis atvejis. Vien tik 2024 m. Lietuvos policija pranešė:
- 1 402 transporto priemones, naudojančias suklastotus, paslėptus ar neteisingus valstybinius numerius.
- 5 157 neatsargaus vairavimo atvejus.
Šie skaičiai rodo didėjančią nelegalių modifikacijų ir neapgalvotų triukų problemą Lietuvos keliuose.
Policijos įspėjimas: Trumpalaikė šlovė, ilgalaikės pasekmės
Teisėsaugos pareigūnai ragina vairuotojus elgtis atsakingai ir vengti rizikingo elgesio vien dėl socialinės žiniasklaidos dėmesio. Neatsargus vairavimas kelia pavojų gyvybei ir sukelia rimtų teisinių pasekmių, įskaitant baudas, vairuotojo pažymėjimo sustabdymą, o kai kuriais atvejais – net kaltinimus baudžiamosiose bylose.
Ar socialinės žiniasklaidos platformos turėtų imtis griežtesnių priemonių prieš neatsargaus vairavimo vaizdo įrašus? Pasidalykite savo mintimis komentaruose!