Kovo 15 d. Vilniuje buvo užfiksuotas nerimą keliantis vairavimo išgėrus atvejų šuolis – vos per kelias valandas buvo sugauti keli apsvaigę vairuotojai. Ši įvykių serija kelia rimtą susirūpinimą dėl eismo saugumo ir nuolatinės kovos užkertant kelią vairavimui išgėrus Lietuvoje.
Pavojingo vairavimo diena
Vidurdienį Vilniuje, Sausio 13-osios gatvėje, 42-ejų metų vyras, kurio kraujyje buvo nustatyta 2,62 ‰ alkoholio koncentracija, vairavo automobilį „Toyota Corolla“. Kiek daugiau nei po dviejų valandų Piliakalnio gatvėje buvo sustabdytas kitas vairuotojas, 35 metų vyras, vairavęs automobilį „Škoda“, kurio organizme buvo 2,47 ‰ alkoholio.
Dienai bėgant padėtis tik blogėjo. Kovo 1 d. Švenčionėliuose 34 metų vyras, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, 2.07 ‰ val. automobiliu „Audi Avant“ atsitrenkė į metalinę tvorą. Vėliau tą patį vakarą Mikališkėse 45 metų vairuotojas, vairuodamas apsvaigęs nuo 2,00 ‰ alkoholio, nesuvaldė savo automobilio „VW Sharan“, nuvažiavo nuo kelio ir apvirto griovyje.
Teisinės pasekmės ir didėjantis susirūpinimas
Dėl kiekvieno iš šių įvykių pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281¹ straipsnio 1 dalį. Vairavimas išgėrus išlieka nuolatinė problema Lietuvoje, policija dažnai praneša apie didelį pažeidėjų neblaivumo lygį.
Ekspertai įspėja, kad toks didelis alkoholio kiekis kraujyje smarkiai sutrikdo reakciją, koordinaciją ir vertinimą, todėl apsvaigę vairuotojai kelia mirtiną grėsmę sau ir kitiems eismo dalyviams.
Kaip sustabdyti šią tendenciją?
Nepaisant griežtų įstatymų ir intensyvesnio policijos patruliavimo, neatsargūs neblaivūs vairuotojai ir toliau kelia pavojų visuomenės saugumui. Ar dabartinė teisinė sistema yra pakankamai griežta? Ar bausmės turėtų būti dar griežtesnės?
Kaip manote, kas galėtų padėti sumažinti vairavimą išgėrus Lietuvoje? Pasidalykite savo mintimis žemiau esančiuose komentaruose!