2022 m. „Bugatti Chiron Super Sport 300+“ yra riboto tiražo serijos, kurią sudaro vos 30 modelių, dalis. Itin paklausus hiperautomobilis gali išvystyti šiek tiek didesnį nei 490 km/val. greitį. Atsižvelgiant į šį greitį, didžiausias pasaulyje keleivinis lėktuvas „Airbus A 380“, kuriame telpa daugiau nei 850 žmonių, pakyla maždaug 300 km/val. greičiu.
Prancūzijos ir Italijos prabangių sportinių automobilių gamintojas 2019 m. 110-ąsias metines paminėjo reikšmingu pasiekimu: buvęs Le Mano lenktynių nugalėtojas Andy Wallace’as naujuoju prototipu įsibėgėjo iki dar neregėto 304,777 mph greičio. Po šio nepaprasto žygdarbio buvo pagaminta ribota šio automobilio serija, pavadinta „Bugatti Chiron Super Sport 300+“.
Prabangus automobilis turi aštuonių litrų variklį su turbokompresoriais ir 1 577 arklio galias – palyginimui, „Volkswagen Polo“ turi 95 arklio galias. Tik aštuoni iš 30 modelių pateko į JAV ir tai bus pirmas kartas, kai vienas iš jų bus parduodamas viešai.
Automobilį aukcione parduoda JAV kompanija „Bonhams Cars“, jis bus parduodamas sausio 25 d. Skotsdeilyje, Arizonos valstijoje (JAV), už 5-5,5 mln. dolerių (4,56-5,2 mln. eurų).
„Tai yra hiperautomobilių kvintesencija. „Bugatti“ turi neprilygstamą reputaciją aukštos klasės automobilių srityje, o „Chiron Super Sport 300+“ yra šio automobilių meistriškumo simbolis“, – sakė „Bonhams“ automobilių specialistas Louisas Frankelis.
Superautomobilių rinkos perspektyvos 2024 m.
Superautomobiliai – tai didelio galingumo sportiniai automobiliai, kurių paprastai gaminamas ribotas skaičius. Juose montuojami itin galingi varikliai, jie pasižymi pažangia aerodinamika ir gaminami iš lengvų medžiagų.
Superautomobilių segmentą daugiausia valdo tokios markės kaip „Bugatti“, „Ferrari“, „Lamborghini“, „Daimler AG“, „McLaren“, „Porsche“, „Koenigsegg“ ir kt. Apskaičiuota, kad 2022 m. pasaulinės rinkos vertė sieks beveik 17 mlrd. dolerių.
Naujausioje „Business Research Insights“ prognozėje numatomas metinis 3,72 % pasaulinės rinkos augimas 2022-2031 m., kurį lemia didėjanti tvarių ir ekologiškų transporto priemonių paklausa bei autonominių transporto priemonių plėtra.
Prisijunkite prie „Taršos patikros reidas“ grupės.