Nerimą keliantis faktas, kad Čilės gaujos vykdė sudėtingas aukštos klasės vagystes kai kuriuose turtingiausiuose Jungtinių Valstijų rajonuose. Naudodami prabangius automobilius, pavyzdžiui, „Maserati“, ir pažangius maskavimosi būdus, šie nusikaltėliai, vengdami teisėsaugos institucijų, taikėsi į garsenybių namus ir aukšto lygio nuosavybę.
Pasak „The Telegraph“ pranešimo, nusikaltėliai pasinaudojo beviziu Čilės piliečių įvažiavimu į JAV ir savo operacijas organizavo taip tiksliai, kad jos prilygo „Amazon“ logistikos tinklui.
Kaip veikė Čilės nusikaltėlių tinklas
JAV valdžios institucijos susiejo šias organizuotas nusikalstamas grupuotes su daugybe įsilaužimų Kalifornijoje, Teksase, Virdžinijoje, Šiaurės Karolinoje, Arizonoje ir Pensilvanijoje. Tačiau Pietų Kalifornija, regis, yra šių nusikaltimų židinys dėl švelnaus požiūrio į nusikaltimus nuosavybei reglamentuojančius įstatymus ir prabangių namų, priklausančių garsenybėms ir sportininkams, gausos.
Pagrindinės šių gaujų naudojamos taktikos:
- Prabangių automobilių nuoma – nusikaltėliai nuomojosi prabangius automobilius, pavyzdžiui, „Maserati“, kad galėtų įsimaišyti į turtingų žmonių gyvenamąsias vietoves ir vykdyti stebėjimą nesukeldami įtarimų.
- Maskuotės ir kamufliažas – JAV teisėsauga aptiko sudėtingus žilvičio kostiumus, kuriuos nusikaltėliai naudojo slėpdamiesi krūmuose, kai stebėjo pasirinktus namus.
- Apsaugos kamerų trikdymas – kadangi daugelis šiuolaikinių namų apsaugos sistemų remiasi „Wi-Fi“ ryšiu, vagys, norėdami išvengti aptikimo, išjungdavo kameras.
„Kaip „Amazon“, tik su įsilaužimais“ – kalba JAV prokurorai
Orange apygardos apylinkės prokuroras Toddas Spitzeris, aštrus bevizio režimo Čilėje kritikas, palygino gaujos efektyvumą su „Amazon“ pristatymo sistema.
„Šie nusikaltėliai įvykdė įsilaužimus taip pat rafinuotai, kaip ir „Amazon“ siuntų pristatymo sistema. Užuot siuntę vairuotojus, jie išsiuntė apmokytus įsilaužėlius po visą Pietų Kaliforniją“, – aiškino Spitzeris.
Kol JAV teisėsaugos institucijos daug dėmesio skyrė tarptautinėms nusikalstamoms organizacijoms, tokioms kaip „Tren de Aragua“ iš Venesuelos, Čilės gaujos tyliai veikė šešėlyje, kariškai tiksliai vykdydamos didelės vertės vagystes.
Tūkstančiai narių, šimtai tiriamų bylų
Čilės įsilaužimų tinklo mastas stulbinantis.
- Valdžios institucijų skaičiavimais, tūkstančiai Čilės nusikaltėlių veikė visoje JAV.
- Vien tik Orange apygardoje šiuo metu tiriama daugiau nei 100 bylų.
- Milijonai dolerių pavogtų prekių dar neatgauti.
Nors JAV vyriausybė susidoroja su šiais tinklais, teisėsauga įspėja, kad daugelis jų narių vis dar aktyviai veikia ir tikimasi naujų incidentų.
Grėsmė JAV namų savininkams?
Ši rafinuota nusikaltimų taktika kelia rimtą susirūpinimą pasiturinčių vietovių namų savininkams. Valdžios institucijos ragina gyventojus sustiprinti saugumą ir investuoti į laidines stebėjimo kameras, judesio jutiklius ir tvirtesnius fizinius barjerus, kad būtų užkirstas kelias įsilaužimams.
Kol kas kova su tarptautinėmis įsilaužėlių grupuotėmis tęsiasi, nes JAV pareigūnai griežtina bevizio režimo apribojimus ir intensyviau kovoja su organizuotu nusikalstamumu.