Nuo gruodžio 1 d. įsigalios nauji Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai, kuriais siekiama pagerinti kelių eismo saugą. Štai keletas svarbiausių pakeitimų:
1. Privalomas saugus atstumas dviratininkams ir pėstiesiems pravažiuoti
Vienas iš svarbiausių atnaujinimų reikalauja, kad vairuotojai, lenkdami ar lenkdami dviratininkus, e. dviračių vairuotojus ir pėsčiuosius, laikytųsi saugaus šoninio atstumo. Dėl šio taisyklių pakeitimo anksčiau rekomenduotas atstumas tampa teisine prievole:
- Iki 50 km/val: Vairuotojai privalo laikytis ne mažesnio kaip 1 metro šoninio atstumo.
- Virš 50 km/val: Reikia laikytis ne mažesnio kaip 1,5 metro atstumo.
Šia taisykle sprendžiamos seniai kylančios saugos problemos, užtikrinant geresnę pažeidžiamų eismo dalyvių apsaugą.
2. Griežtesni automobilių statymo apribojimai judriuose keliuose
Automobilių statymo taisyklės taip pat bus sugriežtintos tam tikrose intensyvaus eismo vietose. Nuo šiol bus draudžiamasustoti ir stovėti keliuose su dviem ar daugiau eismo juostų viena kryptimi, kuriuose leistinas greitis viršija 50 km/h, išskyrus tam skirtas vietas.
„Šie pakeitimai yra būtini siekiant užtikrinti saugesnę ir aiškesnę aplinką keliuose “, – sakė susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas. „Jais nustatomos aiškesnės gairės vairuotojams ir siekiama apsaugoti mūsų pažeidžiamiausius eismo dalyvius, pavyzdžiui, dviratininkus ir pėsčiuosius. Tikimės, kad šie nauji reikalavimai paskatins saugesnę, sklandesnę ir atsakingesnę eismo aplinką.”
3. Nauji kelio ženklai, pagerinantys vairuotojų informavimą
Pakeitimais taip pat įvedami nauji kelio ženklai, skirti geresniam eismo valdymui:
- „Mažos taršos zona“: Ženklinamos zonos, kuriose motorinių transporto priemonių eismas ribojamas arba draudžiamas, jei jos neatitinka mažos taršos standartų.
- Automatinė eismo stebėsena: Siekiant aiškumo, naujuose ženkluose, žyminčiuose automatinį greičio kontrolę, bus pavaizduota kameros piktograma, žyminti sistemas, kurios stebi greičio viršijimą. Senesni ženklai žymės ne tik greičio, bet ir kitų rūšių eismo taisyklių stebėseną.
Šiais pakeitimais siekiama didesnio aiškumo ir saugumo visiems eismo dalyviams, ypač pažeidžiamiausiems. Nustatydamos aiškius standartus ir įvesdamos naujus ženklus, valdžios institucijos tikisi sukurti organizuotesnę ir atsakingesnę kelių aplinką.