Inicijuojamas grupinis ieškinys dėl paviešintų „CityBee“ klientų asmens duomenų - Reidas Official
Naujienos

Inicijuojamas grupinis ieškinys dėl paviešintų „CityBee“ klientų asmens duomenų

2021 m. automobilių nuomos paslaugą teikianti įmonė UAB „CityBee Solutions“ (UAB „Prime Leasing“) paskelbė, kad iš įmonės duomenų  bazės buvo pavogti  ir  paviešinti  daugiau  nei  110  000 vartotojų asmeniniai duomenys (vardai, pavardės, asmens  kodai, telefonų  numeriai,  elektroninio pašto ir gyvenamosios vietos adresai, vairuotojų pažymėjimo numeriai, paskyrų slaptažodžiai ir kt.).

Dėl šio įvykio vartotojai patyrė nemažai nepatogumų bei nuostolių: turėjo pakeisti paskyrų įvairiose svetainėse slaptažodžius, keisti banko korteles, vairuotojų pažymėjimus, net telefono numerius.

Vartotojų aljansas rengia grupės ieškinį teismui dėl vartotojų patirtos žalos atlyginimo ir kviečia prisijungti nukentėjusius asmenis. Vartotojų patogumui sukurta speciali informacinė sistema https://www.CBgrupe.lt/, kurioje galima užpildyti pareiškimo formą, rasti atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus, stebėti, kaip vyksta procesas, prireikus – susisiekti su ieškinio iniciatoriais.

Vartotojų aljansas bendradarbiauja su įmone MarkID (https://markid.eu/), kuri portale įdiegė patikimą el. parašo modulį, todėl vartotojai galės patogiai ir saugiai pasirašyti visus reikiamus dokumentus nuotoliniu būdu.

Vartotojų aljanso manymu, grupės ieškiniai, dar tik žengiantys pirmuosius žingsnius Lietuvoje – efektyvi priemonė vartotojams apginti savo teises, pažeidus kolektyvinius interesus (pavyzdžiui, atšaukus renginį, išleidus brokuotą prekių partiją ar pan.), todėl skatina vartotojus aktyviai pasinaudoti šia galimybe. Ieškiniu bus siekiama piniginės kompensacijos priteisimo kiekvienam nukentėjusiam asmeniui, tačiau svarbiausia – paskatinti verslininkus daugiau dėmesio skirti vartotojų teisėms ir užtikrinti asmens duomenų apsaugą.  

Daugiau informacijos apie Vartotojų aljanso veiklą rasite www.vartotojualjansas.lt 

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button