Rudenį ne tik medžiai pasipuošia spalvingais lapais, bet ir padidėja nelaimingų atsitikimų, susijusių su laukiniais gyvūnais, rizika. Ypač anksti ryte ir vėlai vakare, kai sutemsta, keliuose pasirodo elniai, šernai ir kiti gyvūnai.
Dėl prasto matomumo, slidžių kelių ir padidėjusio laukinių gyvūnų aktyvumo šis metų laikas tampa ypač pavojingas.
Kodėl rudenį dažniau įvyksta nelaimingi atsitikimai su laukiniais gyvūnais?
Rudenį prasideda daugelio laukinių gyvūnų, pavyzdžiui, elnių, poravimosi sezonas. Tuo metu jie vis dažniau keliauja ieškodami partnerio ir dažnai keliauja per kelius. Gyvūnai taip pat vis dažniau ieško maisto, kurio po vasaros ima trūkti.
Dienos trumpėja, o laukiniai gyvūnai ypač aktyvūs sutemus – būtent tada, kai daugelis vairuotojų vyksta į darbą ar namo. Dėl prasto matomumo ir aktyvių laukinių gyvūnų padidėja eismo įvykių rizika.
Rudens orai dažnai atneša rūką, lietų ir šlapius lapus, kurie blogina matomumą keliuose. Padidėja rizika nepastebėti kelio pakraštyje esančių ar per vėlai kelyje pasirodžiusių gyvūnų.
Kaip išvengti nelaimingų atsitikimų, susijusių su laukiniais gyvūnais?
Būtina važiuoti lėtai ir įžvalgiai, ypač keliuose, kuriuose yra laukinių gyvūnų perėjimo ženklai. Ypač svarbu būti budriems anksti ryte ir vėlai vakare.
Akinančios tolimosios šviesos erzina laukinius gyvūnus. Pamatę kelio pakraštyje gyvūnus, atsargiai stabdykite, persijunkite į artimas šviesas ir būkite pasiruošę stabdyti.
Jei į kelią išbėga gyvūnas, signalizuokite – kad ir kaip tai būtų nemalonu, nesisukite, o stabdykite ir laikykite vairą tiesiai.
Ką daryti, jei susidūrėte su gyvūnu?
Įvykus avarijai, turėtumėte išlikti ramūs, apsaugoti avarijos vietą (įjungti avarines šviesas ir pastatyti įspėjamąjį trikampį) ir pranešti policijai – ji pasirūpins dokumentais ir gali pranešti miškų urėdijai.
Dokumentuokite žalą, nufotografuokite eismo įvykio vietą ir transporto priemonės apgadinimus draudimo bendrovei.
Sužeisti gyvūnai gali būti pavojingi. Nelieskite gyvūno ir nebandykite jo gelbėti.